У чиїх кишенях фінанси? Дещо про гаманці олігархів та говорильню в ООН. Роздуми письменника

На прес-конференції американського президента Джо Байдена прозвучало запитання: чому б Україну не прийняти в НАТО на тих же умовах, як Швецію і Фінляндію?

Відповідь від усебічно поінформованого глави провідної держави не обнадійлива: «Їм усе ще потрібно вичистити корупцію, відповідати іншим вимогам, щоб почати виконувати План дій щодо членства в НАТО, тож ми почекаємо».

Як же «зароблене» в Україні виводиться з-під носа чинного законодавства в позавчорашній «загниваючий капіталістичний світ»? Високий суд Лондона почав розгляд позову ПриватБанку проти колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Їх звинувачують у незаконному виведенні з банку майже 2 мільярдів доларів. Засідання триватимуть 14 тижнів з перервою в серпні-вересні. Рішення про найгучніше шахрайство, як наголошує англійське судочинство, буде опубліковано в 2024 році…

Виходець із Дніпропетровщини Фірташ – український і проросійський олігарх, бізнесмен, інвестор, співзасновник збанкрутілого й ліквідованого Надра Банку та проросійського телеканалу «Інтер». Забезпечив квартирами в зарубіжжі першу, другу й третю дружину з дітьми. Купив триповерховий будинок у Лондоні. На півострові у Французькій Рів’єрі поблизу Ніцци придбав колишню власність короля Леопольда ІІ. Маєток належить до Національного реєстру культурної спадщини Франції. Тож скільки треба було заплатити, щоб зазіхати на такий об’єкт? Будинок та ділянка із садом, басейном і тенісним кортом обійшлася Фірташу 2005 року в 49 мільйонів євро.

Суд першої інстанції в Австрії відмовив в екстрадиції до США широкомасштабного діяча. Проти нього порушено антикорупційну справу в Таджикистані, кримінальні справи в Німеччині, Іспанії. Є претензії з боку Естонії, Швейцарії. Австрійський суд ухвалив провести провадження вдруге. Кому під силу уявити, які в тому судочинстві гонорари в захисників? І все те фінансує ніякий не Фірташ, а українська казна.

Після банкрутства «соціалістичного табору», як і слід було передбачати, й вивільнення Польщі з цупких «братніх обіймів» добробут тамтешнього населення виріс у кілька разів.

Українська народна приказка застерігає: біда, а в даному разі лихо з лих, не одні ходять, а з дітками. Претендент на довічну владу в кремлі путін та його поплічник мєдвєдєв звихнулися знищити Україну. Після підриву рашистськими терористами греблі Каховської ГЕС – сотні, а, може й тисячі людських жертв. Тонни мертвої риби. Загиблі в морях дельфіни й плями нафти в Дніпрі. Тисячі гектарів щедрої на віддачу землі перетворені на безплідну пустелю. Ординець Шойгу погрожує ударами по «центрах прийняття рішень». Куди ж котиться людство? До кінця світу?

Чи не пора схаменутися? Насамперед, реформувати ООН. Невже не можна перетворити говорильню, яка лише стрясає повітря, на поважний дієвий центр, здатний відвернути навіть безумну ядерну війну?

 

Вадим Пепа, письменник.

Малюнок Андрія Петренка.

Статті Вадима Івановича Пепи на сайті “Український репортер:

Like

Вадим Пепа

Журналіст, письменник


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *