Беріть приклад, товстосуми, з київського князя Володимира. Наслідуйте його доброчинність

Загальна сума статків ста найбагатших людей в Україні складає понад 35 мільярдів доларів. Водночас мільйони наших громадян бідують. Олігархи не поспішають ділитися з народом бодай частиною своїх коштів. Шкода, що вони не беруть приклад з київського князя Володимира.

Комуністи, щоб утримати в своїх руках владу, переорієнтувалися з непримиренного атеїзму на християнську релігію. Узявся за гуж, не кажи – що не дуж. Беріть приклад, ненаситні товстосуми, з київського князя Володимира. Наслідуйте його доброчинність перед тим, як був проголошений «Хрестителем Русі».

«У рік 6504 [996] «…прийшли печеніги до Василева, і Володимир з невеликою дружиною вийшов супроти них. А коли зступилися вони, не зміг Володимир устояти проти [натиску їх]. Підбігши, став він під мостом і ледве укрився від противників. І тоді обіцявся Володимир поставити у Василеві церкву святого Преображення, бо був празник Преображення господнього в той день, коли сталась ся січа.

Оскільки Володимир уник [небезпеки] сеї, він поставив церкву і справляв празник, зваривши триста перевар (посудина, в якій варили солодкий напій – В. П.) меду…

Він бо любив книжнії слова і одного разу почув читане в Євангелії: «Блаженні милостивії, бо вони помилувані будуть». І ще: «Продайте маєтності ваші і дайте убогим». І ще: «Не ховайте собі скарбів на землі, де ото міль жере і злодії підкопують, а збирайте собі скарби на небі, де ані міль [не] жере, ні злодії [не] крадуть». І Давида [він слухав], який говорить: «Добрий чоловік милує і дає». І Соломона він слухав, який говорить: «Той, хто бідним дає, богу в позику дає».

Це почувши, повелів він усякому старцеві і вбогому приходити на двір на княжий і брати всяку потребу – питво і їжу, і з скарбниць кунами. Урядив він також і це. Сказавши: «Немічні й недужі не можуть дійти до двору мойого», – він повелів спорядити вози і накласти [на них] хлібів, м’яса, риби, і овочів різних, і мед у бочках, а в других квас. [І стали це] возити по городу, запитуючи: «Де недужі чи старці, що не можуть ходити?» І тим роздавали [все] на потребу» (Літопис руський. – С. 70).

Чи хтось із нинішніх власників незліченних багатств здатний не «ховати собі скарбів на землі?» Чи мовлене в літописі – голос волаючого в пустелі…

Вадим ПЕПА, письменник.

 

Від редакції “Українського репортера”: сумарна вага статків “золотої сотні”  – українських багачів сягає $34,8 млрд.

Читайте також статті Вадима Пепи:

 

Like

Вадим Пепа

Журналіст, письменник


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *