“Московська історія – це історія Орди, пришита до історії Руси (України) білими нитками й цілком сфальсифікована”. Роздуми письменника

Президент України Володимир Зеленський розглянув електронну петицію, автор якої пропонує офіційно перейменувати назву “Росія” на “Московія” та замінити терміни “російський” на “московський”, а “Російська Федерація” – на “Московська федерація”.

На цю тему: Про перейменування росії на Московію. Президент Зеленський розглянув петицію

“Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва”, – йдеться у петиції.

У відповіді Володимир Зеленський вказав, що “порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки”. Глава держави повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням разом з науковими установами комплексно опрацювати це питання.

Сьогодні “Український репортер” розміщує на цю тему матеріал відомого письменника Вадима Пепи із його книги, виданої 2022 року «Правда очі коле».

Хто коли-небудь чув до відмови «вірних ленінців» од «світлого комуністичного майбутнього» та переорієнтацію на «православ’я» християнської віри не пропагандистське, а об’єктивне від того ж Маркса:

«Не знати мови країни проживання може гість, ідіот або окупант, що насаджує свою мову… Московія була вихована і виросла в жахливій і огидній школі монгольського рабства… Не сувора слава норманської доби, а криваве болото московського рабства було колискою Москви, а сучасна Росія є нічим іншим, як трансформацією останньої… Росія, не маючи жодного відношення до Руси (України) й отримавши, точніше – вкравши свою нинішню назву у 18 ст., нахабно претендує на історичну спадщину Руси (України), створеної на вісімсот років раніше. Насправді московська історія – це історія Орди, пришита до історії Руси (України) білими нитками й цілком сфальсифікована».

На цю тему: Від Маркса до сучасників: Московія – чудовисько, яким навіть пекло погидувало б і вивергнуло б на землю

Втім, необхідно підправити далекоглядного, котрий добачив, як «привид комунізму бродить по Європі». В даному разі помилився прозорливець. «Не на вісімсот років раніше», а щонайменше на двадцять тисячоліть, якщо рахувати від предковічного. Український етнос із першими словами своєї мови зароджувався на березі річки Десни, притоки Дніпра, в усесвітньо відомій Мізинській археологічній культурі, вікування якої – понад ХХІІ-ХІУ тисячоліття до нової ери. Матеріальні й духовні здобутки попередниці сповна успадкувала такого ж вселенського визнання Трипільська археологічна культура, яку належалося б визнати Трипільською цивілізацією.

На цю тему: Московія завжди була зоопарком, а зараз просто відчинили клітки (+відео)

Загалом же судження Маркса про «історію Орди» не потребують уточнень:

«Оплот світової реакції… Загроза свободі людства… Єдина причина існування мілітаризму в Європі».

Лише останнє обвинувачення необхідно поглибити. Польський просвітитель Мацей (Матвій) Стрийковський із другої половини ХVІ ст. свідчить. Приведені із-за Волги орди під орудою «руйнівника Європи» Аттіли спричинили Велике переселення народів. Завдали величезної шкоди в Італії. Захопили Хорватський край і отаборилися в ньому, як у своїй власності. Позирають хижими очима на сусідні землі. «Як були, так і залишаються ворогами християн». Зловживають правом Євросоюзу ухвалювати рішення одноголосно. Виторговують раз по раз щось собі на вигоду.
Не в брову, а око б’є й «сучасну росію», яка не має «жодного відношення» до України, обвинувачення Енгельса:

«Будь-яке захоплення території, будь-яке насильство Росія завжди здійснювала, прикриваючись брехнею про просвітництво, лібералізм і звільнення народів». У даному разі ні додати, ні відняти.

 

Вадим ПЕПА, Заслужений журналіст України, член НСПУ, лауреат літературно-мистецьких премій імені І. С. Нечуя-Левицького та імені Олеся Гончара.

 

 

 

 

Читайте також: Життя як полеміка. Роздуми про публіцистику Вадима Пепи

Книги письменника Вадима Пепи.

Статті Вадима Івановича Пепи на сайті “Український репортер”:

Like

Вадим Пепа

Журналіст, письменник