Про перейменування росії на Московію. Президент Зеленський розглянув петицію

Президент України Володимир Зеленський розглянув електронну петицію, автор якої пропонує офіційно перейменувати назву “Росія” на “Московія” та замінити терміни “російський” на “московський”, а “Російська Федерація” – на “Московська федерація”.

Автор петиції, яка набрала понад 25 тисяч підписів, стверджує, що “історичною назвою Росії є Московія”.

“Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва”, – йдеться у петиції.

Зазначається, що “Росія існує лише 301 рік” – з 22 жовтня 1721 року, коли московський цар Петро І проголосив Московське царство “Российской империей”.

У відповіді Володимир Зеленський вказав, що “порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки”.

Глава держави повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням разом з науковими установами комплексно опрацювати це питання.

Як розповідав “Український репортер”, раніше постійний представник України при ООН Сергій Кислиця підтримує повернення росії історичної назви московія на законодавчому рівні в Україні, посилаючись на досвід імен держав у інших народів.

У  Twitter він навів приклади назв держав Угорщина та Австрія різними мовами.

«Візьмемо Magyarország: Угорщина українською, Hungary англійською, Ungarn німецькою, Węgry польською. Österreich – Austria англійською, Rakúsko словацькою … Одним словом, хто як хоче, так і називає. То що нам — Кабінету Міністрів, Верховній Раді заважає повернути московії її історичну назву? Нинішню все одно вкрадено», — написав постпред.

Він також провів опитування серед своїх читачів. На момент публікації, 29 листопада, таку пропозицію підтримують понад 98% опитаних.

московія – історична назва Росії та її державних утворень: московського князівства, царства, імперії. Походить від столичного міста – москви. Вживали у більшості європейських мов та деяких азіатських мовах. Фігурує на багатьох історичних картах XVI-XIX ст., які виготовляли в Європі, до і після перейменування московського царства на російську імперію 22 жовтня 1721 року. В українській мові також вживали термін москівщина та московщина.

На цю тему: Правда проти безпросвітності. Відповідь Путіну про “ідентичність” українського й російського народів

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”