США звинуватили Росію у зриві наради ОБСЄ з прав людини

Росія зірвала щорічну нараду Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з реалізації людського виміру, яка мала відбутися у Варшаві. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, опублікованій 28 вересня.

Конференція з прав людини мала відбутися 27 вересня, однак вона зірвалася через рішення уряду Росії про блокування цієї зустрічі.

«Ми глибоко шкодуємо про спробу російського уряду заблокувати перевірку його погіршення стану прав людини», – йдеться в заяві. В ній зазначено, що США все ще очікує, що ОБСЄ і її держави-учасники будуть проводити щорічні наради з людського виміру.

«США продовжать закликати Росію виконувати свої зобов’язання, які включають гарантування захисту основних свобод та дозволяють громадянам притягати свої уряди до відповідальності, у тому числі шляхом вільних і чесних виборів», – зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, що ще на початку вересня місія США в ОБСЄ повідомила, що Росія відмовляється від продовження мандату місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з Україною, які розташовані на ділянці з окупованими територіями Донбасу.

Теперішній мандат діє до 30 вересня 2021 року. Однак на засіданні Постійної ради ОБСЄ, що відбулося 2 вересня у Відні, представники РФ заявили, що виступають проти його продовження.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.