США закупили у Казахстану понад 80 радянських літаків для України

Нещодавно Сполучені Штати придбали у Казахстану понад 80 літаків, які, скоріш за все, згодом потраплять в Україну. Серед переданих літаків були радянські МіГ-27, МіГ-29 і Су-24.

У пропозиції про продаж зазначалося, що літаки були в непридатному стані, пише Kyiv Post, посилаючись на джерела.

Видання зазначає, що протягом кількох років Казахстан поступово замінював свій застарілий парк бойових літаків радянського виробництва сучасними версіями, такими, зокрема, як російські багатоцільові літаки Су-30СМ. Також Астана веде переговори із західними виробниками щодо пошуку відповідних бойових платформ.

У рамках цього процесу торік у жовтні було оголошено, що уряд Казахстану виставляє на аукціон 117 винищувачів і бомбардувальників радянських часів. Це перехоплювачі МіГ-31, винищувачі-бомбардувальники МіГ-27, винищувачі МіГ-29 і бомбардувальники Су-24 виробництва 1970-х і 1980-х років. Оголошена вартість продажу становила один мільярд тенге (1,5 мільйона доларів).

У пропозиції про продаж зазначалося, що літаки були в непридатному стані, їхня модернізація вважалася економічно недоцільною, а їхнє використання як джерела запасних частин обмежене.

«Попри це, російсько-англомовний новинний сайт Reporter.RU та український Telegram-канал Insider UA повідомляли, що США нещодавно придбали 81 літак через офшори. Серед переданих за схемою літаків були МіГ-27, МіГ-29 і Су-24», — йдеться у публікації.

Причину закупівлі не оголошували, однак є обґрунтоване припущення, що, оскільки всі типи літаків перебувають на озброєнні України, їх, імовірно, з часом передадуть Києву. Передбачається, що Збройні сили України розберуть їх на запчастини або навіть використають застарілі планери як приманки на аеродромах.

На початку квітня розвідка Великої Британії повідомила, що Росія має близько 100 літаків Су-35 та сім А-50У.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *