Ще одна столична станція метро у небезпеці. Через будівництво підземного ТЦ

У Києві є ще одна серйозна небезпека для столичного метрополітену. Йдеться про синю гілку метро, станцію “Поштова площа”.

Поруч зі станцією метро на Поштовій площі знаходиться підземний двоповерховий ТЦ, який почали будувати понад 10 років тому. Велетенський довгобуд, як стверджують фахівці, тримається на тимчасових палях і може зазнати руйнувань та пошкодити станцію метро, – пише ТСН.

Цей неприємний “сюрприз” залишився Києву з часів Миколи Азарова, колишнього прем’єр-міністра України та втікача. Саме він намудрував втулити посеред транспортної розв’язки замість паркінгу двоповерховий ТЦ.

Про довгобуд на Поштовій площі згадали на останньому засіданні парламентської тимчасової спеціальної комісії (ТСК), яка вивчає діяльність київської влади.

Народні депутати поставили питання заступникам мера Києва про можливі загрози для станції метро “Поштова площа”, а також показали фото загрози – підземного довгобуду. Нібито у ньому збирається вода, яка може затопити станцію метро.

Віктор Вигівський, виконувач обов’язки начальника КП “Київський метрополітен” запевнив, що ситуація з метро “Поштова площа” контрольована і він особисто гарантує, що її не затопить.

Вже понад десять років, як пасажири станції “Поштова площа” користуються лише одним виходом з підземного переходу.

Другий вихід (в бік Річкового вокзалу) закритий, за ним знаходиться двоповерхове підземелля, яке тягнеться під усією Поштовою площею. За проєктом саме тут мають бути збудовані сходи та ескалатори, які вестимуть до підземних приміщень ТЦ площею приблизно у 12 тисяч квадратних метрів.

У 2014 році під час будівництва ТЦ під Поштовою площею знайшли унікальні знахідки – частину давньої вулиці з будівлями часів Київської Русі.

Міська влада тоді пообіцяла їх зберегти, а на майданчик допустили археологів. Але забудовник ТЦ продовжував роботи, а під музей зі знахідками пообіцяв виділити лише невелику частину площі.

У справу втрутилися активісти і незабаром влада зупинила проведення будь-яких робіт – будівельних і археологічних. З 2017-го вони тут не ведуться. Про унікальну знахідку під Поштовою “забули” всі депутати – і народні, і міські.

Лише активісти та науковці намагаються зберегти унікальні знахідки часів Київської Русі. Задля цього вони створили у підземеллі Музей на Поштовій площі.

Як зазначають на сторінці Музею на Поштовій у соціальній мережі: пам’ятка зберігає свідчення впливу людської діяльності на природний ландшафт, залишки планування стародавнього кварталу Києва, який з давньоруських часів працював як портовий хаб.

Також команда Музею на Поштовій щоденно спостерігає за станом недобудованої конструкції. Там зазначають, що перекриття площі тримається на стіні котловану, а вона межує зі спорудами станції метро, тому все це пов’язані між собою речі. Зараз необхідно терміново обстежити усі ці конструкції. І зробити це фахово, а не просто погуляти і поговорити.

В Музеї на Поштовій наголошують, що це потрібно зробити терміново, оскільки станція метро “Поштова площа” розміщена не глибоко і у цьому є певні ризики. Окрім того, є певні проблемні моменти зі схилом Володимирської гірки, де розміщується фунікулер.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *