Окупанти перекинули батальйони до кордону з Сумщиною: експерт розказав, чи існує загроза наступу

Росія перекинула до російсько-українського кордону чотири батальйони чеченців. Вони перебувають на відстані 150-200 кілометрів до кордону з Сумською областю. Про це повідомив командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир Біцак.

Навіщо окупанти перекинули військових та чи становлять вони загрозу для нас, у коментарі ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, чотири батальйони “не роблять погоду” на оперативному напрямку — це лише близько полку.

“Тим більше 100-150 кілометрів від кордону — це дуже далеко. Їм тільки висуватися декілька діб для того, щоб, припустимо, взяти участь у бойових діях”, — каже Олег Жданов.

Він припускає, що це перекидання російських сил для створення оборонних рубежів.

“Росія ж формує оборонні лінії і підсилює кордон. Ми знаємо, що там близько 22-25 тисяч вздовж кордону на трьох напрямках: Чернігівському, Сумському і Харківському. Вони розтягнуті по Бєлгородській, Курській і Брянській області. Так що цілком імовірно, що це може бути підсилення”, — розповів військовий експерт.

За його словами, щоб аналізувати, для чого там перебувають російські сили, треба точно знати, які це батальйони.

“Якщо стрілецькі батальйони, то це Збройні сили. А якщо це чотири батальйони росгвардії, то це зовсім інша тоді історія, зовсім інше призначення цих батальйонів. Якщо це росгвардія, вони приїхали на машинах, вони не будуть воювати, це не ударне угруповання. Якщо це мотострілецькі батальйони, то вони можуть бути або на бронетранспортерах, або на бойових машинах піхоти. Є серед них танкові батальйони чи немає? Є артилерійський дивізіон чи немає? Ми цього не знаємо. Без озброєння, артилерії і підтримки авіації ніхто в бій не піде. росія вже має достатньо великий досвід організації і ведення бойових дій”, — каже Олег Жданов.

Військовий експерт підкреслив, якщо буде формуватися ударне угруповання, яке буде здатне хоча б організувати розвідку боєм на кордоні, то ми про це будемо одразу знати.

“Тому що ми пильно контролюємо кордон і відстежуємо будь-яке пересування військ”, — розповів Олег Жданов.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *