У Стокгольмі відкрився другий фестиваль “Українська весна”

24 квітня на головній концертній сцені Швеції, у Королівському концертному холлі, відкрився вже другий поспіль “Європейський фестиваль: Українська весна”.

Про це повідомляється  на сайті фестивалю.

Першій концертній події фестивалю передував урочистий прийом від посольства Німеччини у Швеції. У відкритті взяли участь представники уряду і парламенту Швеції, посли іноземних держав, а також культурні і громадські діячі.

Фестиваль організований за координації Українського інституту в Швеції низкою дипломатичних і культурних установ різних країн, що працюють у Стокгольмі, а також за підтримки Європейської комісії і Об’єднання інститутів культури країн Європейського союзу EUNIC.

Концепція фестивалю полягає в тому, щоб представити Україну як невід’ємну частину спільної європейської культурної спадщини.

“Всі наші зусилля мають бути спрямовані на підтримку України. Кожна культурна подія має привертати увагу до жахливого злочину, який Росія продовжує чинити на українській землі. Музика не може зупинити агресора, але це може зробити зброя, для отримання якої треба кожного дня нагадувати: Україна не просто існує і має голос, Україна – невідʼємна натуральна частина Європи”, – зазначила директорка Українського інституту в Швеції, піаністка Наталія Пасічник.

На концерті-відкритті вона разом із вокальним ансамблем Calmus із Лейпцигу представила нове бачення всесвітньо відомого твору Йоганна Себастьяна Баха “Добре темперований клавір” – з релігійними текстами та вокальним аранжуванням.

Вокалісти Calmus підкреслили, що вважають підтримку уваги до України через культурні події важливою і дієвою.

“Це точно працює, коли ми продовжуємо нагадувати про Україну на своїх концертах. З самого початку повномасштабного вторгнення ми на своїх концертах обовʼязково співали “Молитву за Україну” Миколи Лисенка – “Боже, великий, єдиний”. Ми співали це, щоб сказати людям: “У Європі йде війна!”. Ми робили це і в США, і скрізь, де виступали. Я переконаний, що це, безумовно, допомагає, коли ми поєднуємо мистецтво та обізнаність людей про те, що відбувається”, – сказав один з учасників Calmus Ensemble Фрідріх Бракс.

Перший концертний день організатори присвятили памʼяті оперного співака Василя Сліпака. Він був солістом Національної опери в Парижі, пішов захищати Україну і був убитий російським снайпером під Бахмутом 29 червня 2016 року. Кожен день фестивалю присвячений митцю-воїну, який загинув на фронті.

Фестиваль триватиме до 7 травня, у гранд-фіналі виступить всесвітньо відомий латвійський скрипаль і диригент Ґідон Кремер разом зі своїм оркестром Kremerata Baltica.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *