Українців народжується катастрофічно мало. Де ж шукати вихід? Роздуми письменника

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Елла Марленівна Лібанова заявляє: «На підконтрольній Україні території залишилося приблизно 32 мільйони людей… Дай Боже, щоб до 2035 року нас було 30…»

Нічого подібного не спостерігалося протягом останніх 230 років. Українців народжується катастрофічно мало. Де ж шукати вихід? Хто ж буде відроджувати знищені гіперзвуковими ракетами й шахедами, стерті з лиця землі артилерійськими й мінометними обстрілами та новітніми системами залпового вогню міста й села багатостраждальної України? Остарбайтери з усього світу?

На криваву війну, нав’язану Україні, рф вербує найманців з Непалу, Куби, Венесуели та й інших вже тепер знедолених країн. А що на них чекає в майбутньому з різкими перепадами не сяких-таких температур, а подекуди й із настанням нестерпної спеки. Кому під силу передбачити переміни природи? Не сповна розуму маячня рф страхає людство «зустрічним ядерним ударом». На вселенському згарищі прямоспинні чи прямо ходячі, оголошені нині вищими створіннями, накидатимуться одні на других з дрючками чи то палицями або довбнями. Започаткують, якщо не згинуть до останнього, всі етапи нової цивілізації.

Ще в другому столітті до нової ери римський комедіограф Тит Мацей Плавт провістив у виставі «Осли»: «Homo homini lupus est”. «Людина людині вовк». Римська приповідка підтвердила: «Людина – звір, що здатний посміхатися». З якого боку не глянь, історія людства зводиться до протистоянь одних супроти других.

Що тільки не вчиняється на лихо предковічній Україні? На неї, як на Лаокоона із синами, накидаються отруйні змії. Биймо лихом об землю разом з невмирущою еллінською міфологією!

 

Вадим Пепа, письменник, лауреат Літературно-Мистецьких премій імені І. С. Нечуя-Левицького та імені Олеся Гончара, Фундації Українського вільного університету імені Воляників-Швабінських (США).

Фото на головній сторінці: картина відомого українського художника Олександра Мельника.

Читайте також: Людство гине? Роздуми письменника

Like

Вадим Пепа

Журналіст, письменник


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *