Глава УГКЦ у Квітну неділю: У цей день навіть каміння знищених українських міст кричить «Осанна!» (+фото)

У проповіді у Квітну неділю Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав наголосив, що сьогодні, у час війни, коли молодь захищає життя і воскресіння України, навіть каміння знищених міст та сіл кричить Христові «Осанна!».

На початку проповіді Блаженніший Святослав прокоментував сьогоднішній євангельський уривок про вхід Ісуса Христа в Єрусалим. Патріарх зауважив, що Христа з пальмовим віттям зустрічала молодь.

«Цікаво, що ті діти, молодь Єрусалиму промовляє, озвучує цю подію дуже особливими словами, які ми часто чуємо і співаємо сьогодні. „Осанна во вишніх, благословенний, хто йде в ім’я Господнє“», — сказав архиєрей. Він наголосив, що це слова 117-го псалма. «Осанна» означає «Спаси нас, Господи».

Це слово «осанна» скероване до Христа, який є життям і воскресінням. Адже багато людей прийшли зустріти Його, бо побачили воскреслого Лазаря. «Христос є той, хто дає життя бездиханному. Він є життям і воскресінням», — сказав Предстоятель.

Христос є життям, яке йде, щоб перемогти смерть. І перед тим життям відповідь людини може бути тільки двох видів: або «Осанна», або «Розіпни його». Відтак кожен із нас сьогодні має дати відповідь, має стати по світлу сторону історії — своєї особистої чи свого народу.

Освячення великодніх пасок для воїнів на фронт.

«Сьогодні ми відчуваємо, що Господь Бог входить у серце України і дає нам силу, надію на перемогу, — на перемогу над смертю, яку несе ворог, на перемогу над війною, яку він хоче поширити по цілому світі», — зазначив Предстоятель.

Після Богослужіння відбулося традиційне освячення вербових галузок.

Департамент інформації УГКЦ

Фото: 28 квітня 2024 року, Київ, Патріарший собор УГКЦ.

Світлини “Українського репортера”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *