За кількістю чиновників з дуже високими зарплатами ми обігнали Америку. Як зробити Україну успішною

За право обробляти землю і розпоряджатися нею колись боролися наші діди, але безуспішно. Намагалися вирішити це питання ми, вже у вільній Україні, та якось голосів не вистачало, начебто і демократія у нас, а не «вистачало».

Коли голосів у парламенті при розгляді Закону «Про ринок землі» було досить, виявилося, депутати «не в курсі», що земля в Україні давно розділена між багатими людьми. Вона продана і перепродана або здана в довгострокову оренду (суборенду), або у заставі.

То там, то сям видніються маєтки з численними розкішними будівлями, басейнами, тенісними кортами, більярдними, і охороняється це майно цілодобово. Не кажучи про корисні копалини, в тому числі не розвідані. Все це треба впорядкувати, взяти під контроль і будуть гроші в країні, на всіх вистачить. А ось купівлю особистих літаків, яхт і островів доведеться відкласти.

Головний аргумент опозиції: мовляв, американці скуплять нашу землю. Дуже вже «жаліють» депутати український народ, бо такий він нещасний, обдурять його, і залишиться селянин без землі. Американці будуть господарювати на нашій землі, ось так?! Ті, що звинувачують у всіх смертних гріхах Америку, зазвичай нудьгують за «ковбасою по два двадцять», та за «батогом господаря», який «проживає» по сусідству.

Ще вони (їх досить багато, прізвищ я не називаю) шкодують про втрачені керівні крісла і що не їхній «пахан» верховодить. Екрани телевізорів заповнили відсторонені від посад (в різні часи), через недовіру і за нездатність…

Іноді телеведучий, звертаючись до гостя, довго і нудно формулює питання, що, образно кажучи, означає: «Та скажи ж будь яку гидоту про владу».

А як же любов до Батьківщини, шановні добродії? Вам що, вибір народу не подобається. Петру Симоненку і Миколі Азарову на деяких інформмайданчиках дають слово, «виволокли» їх на світ Божий. Як вам не соромно? Дорослі люди? В країні все добре, так? Кожен піариться потроху. Хто червоним картузом, хто довгими вусами красується перед телеглядачами. Нічого поганого в цьому немає, і закон ніхто не порушує.

Природно, президентську булаву будь-який з гостей тієї чи іншої телепередачі посів би із задоволенням, адже він такий «розумний». Колишній викладач московського вишу так і каже: «Треба ж, нами керує найдурніший з нас», мовляв, подивіться на мене якийсь я «моторний». А якийсь «Е» заявляє, що у народу немає мізків (мовляв, не помічає мене народ, такого розумного, красивого члена партії «За життя Рабиновича і Медведчука». – Авт.). Заздрісників – не злічити?

Хто ці люди? В основному, екси – компартійні та комсомольські функціонери, які стали згодом керівниками, депутатами колишніх скликань, та любителі поговорити про негативний вплив на нас Америки і Європи, тобто недруги України, по суті, російська агентура. Тільки починається «тяганина», що нами керують ззовні – це піднімають голову російські агенти, мені так здається. Вони що, «заспівали» між собою скривджені і заздрісники?

Так, критикувати начальство можна і потрібно, і пропозиції вносити обов’язково, але ділові, а не дурні. Один депутат, наприклад, вніс пропозицію знизити тарифи на комуналку для населення за рахунок зниження податку за використання землі та її надр, тобто за рахунок самих громадян (щоб багатіїв не ображати. – Авт.).

Або виконати в повному обсязі Мінські домовленості. Це означає, що російських найманців не виводити з нашої території, вибори проводити в їх присутності; і ми отримаємо ще один Крим.

Подібних пропозицій дуже багато, вони паралізують роботу державних органів, і в першу чергу парламенту. При розгляді згаданого «Закону про ринок землі» один з депутатів вніс понад 6 тисяч пропозицій, «старалися» й інші опозиціонери. Фахівці підрахували, що для розгляду всіх поправок потрібно було б близько двох років.

До проєкту бюджету на 2021 рік депутатами внесено понад 5000 поправок. Це навмисний саботаж роботи парламенту. Потрібно внести до Регламенту зміни, що обмежують діяльність саботажників таким чином, щоб не можна було перетворити Верховну Раду в балаканину. Спростити потрібно порядок розгляду пропозицій депутатів.

Як виборець я ображений на всіх цих балакунів і на «ініціаторів» безглуздих пропозицій. Мені здається, нам не слід боятися американців і європейців, адже це московська вигадка і проросійськи налаштовані чиновники її повторюють.

Америка дала технології Японії, Китаю і багатьом іншим країнам, які сьогодні процвітають. Не секрет, що Московія підтримує всі реакційні уряди у світі, характерно, що народи цих країн жебраки.

Для чого створено НАТО? Скажете: «На противагу Варшавському договору, читай СРСР, правонаступником якого оголосила себе Росія». Є думка, що ця країна колись створена монголами (тобто переможцями) їх назвав Чингісхан. В ті часи не було такого поняття, як національність, на тих теренах проживало безліч різних народів, в основному тюркського походження. З цієї причини армія Росії не може не воювати, захоплювати чужі території. Традиція, нічого не зробиш. Озброюється через цю «традицію» весь світ.

“Ура”, “бій”, “команда”, “варта”, “ямщик”, “шлях” і багато інших слів, що вживаються в російській армії, – від монголів. Треба не забувати, що верхівка РФ прагне до світового панування і населення покірно її підтримує. Захоплення чужих територій вважається (там, в Москві) розвитком країни.

Немає у світі людини, яка могла б пояснити Володимиру Путіну, що минуле повернути неможливо, що існують кордони держав, що закони підтверджують ці кордони. А ще, що вони нам не брати, брат не повинен вбивати брата і не може захоплювати його територію.

Один поважний чоловік розповів, що одного разу він довго розмовляв з Путіним на різні теми і дійшов висновку про начебто “неабиякий розум” співрозмовника. Мабуть, йшлося про половців, про гунів, про «баб» – в цих питаннях Путіну «рівних» немає, поки він президент Росії. Одна відома опозиціонерка назвала тих, хто не в їх партії «черню». Прямо як у Некрасова. Дивіться, аби вам самим не довелося йти «сонцем паліми».

Безвіз, підвищення, до безмежних висот, зарплат великим чиновникам, залучення до роботи іноземних фахівців як членів наглядових рад і встановлення їм зарплат на мільйонні суми – це злободенних проблем у країні не вирішить.

Зрозуміло, ділові люди, що вміло займаються бізнесом, мають багатіти, але не за рахунок розбазарювання бюджету, не за рахунок зубожіння народу. У важкі для країни часи олігархи повинні допомагати державі, як у Європі або в Америці.

Ні для кого не секрет, що між найвищим керівником (міністром, директором, керуючими і т.п.) і підлеглим з найменшою зарплатою в галузі має бути відмінність в оплаті праці, скажімо, у п’ять разів, але не більше. Премії не повинні перевищувати ста відсотків окладу.

Перш ніж збільшувати посадовий оклад міністра, потрібно підвищити зарплату техпрацівника і на таку ж суму підняти зарплату чиновнику найвищого рангу в галузі. Скажімо, листоноша отримує максимум п’ять тисяч гривень, а керівник цієї галузі  – мільйон. В середньому вони отримали по півмільйона. Пам’ятаю, нас вчили поняттю «середня зарплата»: «Президент Америки з’їв курку, а безробітний – нічого. В середньому вони з’їли по пів курки. Брехали нам, безсовісно брехали. А адже в розвинених країнах диспропорція між найвищою і мінімальною зарплатою дотримується. Від цього і залежить рівень життя населення.

Така «дрібниця» як диспропорція, погодинна оплата і не менше, скажімо, 10-ти доларів за годину. Багатий купить яхту, літак, особняк за кордоном, гроші покладе у швейцарський банк, а проста людина витратить зароблені гроші в Україні. І її кошти підуть в обіг. Гроші багатіїв зміцнюють економіку інших країн.

Зазвичай, багаті забувають, у якій країні вони живуть, коли мова йде про гроші. З цим і пов’язані цілодобові критичні висловлювання (а то і образи) на деяких телеканалах на адресу керівництва країни країни, парламенту, внесення безглуздих пропозицій, щоб пригальмувати їх роботу, а то і відкинути назад в минуле. І це підноситься населенню як велике благо для народу.

Хто має російський паспорт (а українського паспорта не має) і хоче в Росію, – їдьте туди! В Україні живуть українці, незалежно від їх походження і знання мови іншої країни. Наші закони своїх громадян захищають.

У минулі роки в Україні було створено безліч різних структур, в тому числі і Конституційний Суд – такого собі «монстра» створили, який нікому не підпорядковується і не відповідає за свої рішення, якщо вони виходять за рамки Конституції, а то і здорового глузду.

В Америці питаннями, що стосуються відповідності нормативних документів Основному закону, займається Верховний суд. Там суддів всього 9 осіб, разом з головою суду. І справляються, як бачите. За кількістю чиновників з дуже високим окладом (порівнювати потрібно з мінімальною зарплатою в галузі) на душу населення Америку ми обганяємо, та й Європу – це точно.

Перед прийняттям будь-якого рішення Конституційного Суду України, який не підкоряється нікому, потрібно прочитати вголос статтю 1-ю Конституції України, де сказано: «Україна суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». І цій статті має відповідати будь-яке рішення Конституційного (Верховного) Суду. Боюся, що ці товариші судді і саму Конституцію скасують, бо принципу справедливості, демократичності і верховенства права в їх останніх рішеннях, на мій погляд, немає. Захищають вони, швидше за все, «самих себе».

Як на мене, то я б поставив функції контролю за дотриманням Основного закону в країні (змінивши Конституцію), Верховному суду України. Давайте підемо від гігантоманії. Не в кількості суддів Конституційного Суду суть питання, а в якості їхньої роботи. Щоб не паразитували… І зарплату їм потрібно зменшити, бідна людина  – патріотична. Не в грошах щастя!

А ось сувора відповідальність суддів повинна восторжествувати. Це буде вище будь якої зарплати і дієвішим за найвищу премію.

Закони можна прийняти будь-які, але вони не повинні виходити за межі понять: «Право», «Справедливість» і т.п.

Що робити?

Підприємці повинні платити регулярно податки в повному обсязі, як в Європі.

Забути про «відкати», «віджимання» підприємств (пора подумати про дієвий Закон «Про рейдерство»), хабарі, «договорняки», махінації і побори в пунктах перетину кордону України та інші незаконні дії.

Спецслужбам України потрібно вивчити особистості недоброзичливців України і, за необхідності, зробити так, щоб вони не брали участі в управлінні державними структурами, так би мовити «відтягнути від годівниці», і справи в країні підуть на лад.

І щодо вкидання в інформпростір ідей про можливість купівлі вакцини в Росії. Щось я не пригадую, щоб Сталін просив Гітлера підвезти йому на передову пару ешелонів зі снарядами. Путін таку ціну запросить з нас, що не зрадіємо: «Забути про Крим, повернути на свої пости Януковича і Азарова і т.п.

У цій статті я виклав свою думку про те, що відбувається… Найбільше мене турбує Конституційний Суд. З ним треба щось робити, інакше він може закреслити всі корисні напрацювання країни.

Микола РОЩИН,
полковник міліції у відставці.

 

 

 

 

 

Читайте інші статті автора:

Like

Микола РОЩИН

Ветеран МВС


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *