Неврожай, високий експорт і африканська чума. Гройсман пояснив стрибок інфляції

Передумов для зростання цін в Україні немає. Про це прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив у ефірі “5 каналу”. Стрибок інфляції за підсумками вересня на 2% голова уряду пояснив зростанням цін на овочі та фрукти через поганий врожай, африканською чумою, яка зменшила поголів’я свиней, що призвело до зростання цін, і нарощуванням експорту продовольства.

Водночас Гройсман вкотре запевнив українців, що підстав для підвищення ціни на газ наразі немає. Саме тому на місцях не можна допустити зростання тарифів на тепло та гарячу воду. Прем’єр нагадав, що тарифна політика – прерогатива місцевої влади.

За даними Держстату, споживчі ціни в Україні у вересні 2017 року зросли на 2% – до 10,2%. У річному вимірі інфляція становитиме 16,4%, що вище, ніж прогнозував НБУ.

За даними регулятора, високими темпами зростали ціни на послуги, зокрема вартість середньої та вищої освіти. Також прискорилося зростання цін на продукти харчування, зокрема на м’ясну та молочну продукцію. Водночас уповільнилося подорожчання одягу, взуття, а також інших, переважно імпортних непродовольчих товарів (електроніка, побутова техніка та товари особистої гігієни) завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку.

Повільне знецінення гривні, яке триває, відіб’ється на ціні цих товарів і, відповідно, інфляції, за підсумками жовтня.

У вересні суттєво прискорилося зростання цін на яйця (на тлі активізації їхнього експорту після скасування обмежень низкою країн), всі види м’яса (внаслідок зниження пропозиції при значних обсягах експорту) та фрукти, зокрема яблука, через низький врожай. Також стрімко дорожчає молоко та овочі.

У вересні рішенням Кабміну були збільшені мінімальні ціни на алкогольні напої, в результаті чого відбулося зростання цін (17,5% з початку року). Важливим драйвером інфляції залишаються тютюнові вироби, з початку року вони подорожчали на 41,1%.

Ціни на паливо у вересні підскочили на 2,9%, тобто з початку року бензини і дизель подорожчали на 12,4%.

Нагадаємо, що в бюджеті на 2018 рік закладено інфляцію на рівні 7%. На 2017 рік закладалась інфляція у розмірі 8,3%, однак за підсумками вересня вона вже вдвічі вища.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *