В Україні знову подорожчає алкоголь

Сьогодні, 9 серпня, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка передбачає підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Тепер горілка та лікеро-горілчані вироби подорожчають на 14,0-19,41%; віскі, ром та джин – на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%. Постанова набуде чинності з дати її публікації.

Мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби підвищаться з 348,9 грн до 397,76 грн/літр 100%-го спирту.

Мінімальні роздрібні ціни на вина натуральні зростуть до 37 грн за пляшку 0,7 л; на кріплені вина і вермути – до 45 грн; на шампанське до 79,19 грн за пляшку 0,7 л.

Мінімальні роздрібні ціни на коньяки “три зірки” зростуть до 597,3 грн за 1 літр 100%-го спирту; “чотири зірки” – до 645,17 грн, “п’ять зірок” – до 692,6 грн.

Ціни зростають через те, що “сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв”.

“До Мінекономрозвитку надійшли чисельні звернення учасників ринку, які наголошували, що чинні мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати. Внаслідок цього, на думку асоціацій виробників алкогольної продукції, послаблюється конкуренція з боку легальних виробників і збільшується частка недобросовісних виробників. Це відбувається, тому що такі компанії можуть скорочувати свої операційні витрати шляхом придбання необлікованого спирту, використання сурогатних речовин, ухилення від сплати податків, виробництва контрафактної продукції, тощо” – повідомляє Кабмін.

Розмір мінімальних цін на алкоголь, який діяв досьогодні, був визначений у листопаді 2016 року. Водночас з 1 березня 2017 року зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 8 =