Генпрокурор Луценко пообіцяв нову “спецконфіскацію” на три мільярди гривень

Генеральний прокурор Юрій Луценко анонсував ще одну спецконфіскацію коштів “організованого злочинного угруповання” колишнього президента України Віктора Януковича на суму 3 мільярди гривень. Таку заяву генпрокурор зробив на засіданні комітету з питань національної безпеки та оборони.

https://www.facebook.com/LarysaSargan/videos/1799770456763137/

Луценко відмовився повідомляти деталі, як, де і коли відбуватиметься нова спецконфіскація, лише сказав, що у першій половині 2018 року.

Водночас незабаром до України можуть повернутися півтонни золота, що привласнило оточення Януковича. Про його арешт у Швейцарії 4 вересня заявляв заступник генпрокурора Євген Єнін.

Луценко уточнив, що йдеться про 460 кг золота, запевнив, що його власники, які є представниками “старої злочинної влади”, встановлені, однак відмовився повідомляти, кому саме. Подейкують, що це брати Кацуби.

Генпрокурору довелося  розповісти подробиці попередньої спецконфіскації. Рішенням Краматорського міськсуду Донецької області, текст якого просочився у ЗМІ, до державного бюджету повернули $1,1 млрд і облігацій на $200 млн. Облігації одразу пішли до НБУ і були скеровані на зменшення зовнішнього боргу держави. Ще $220 млн повернув державі Соснівський райсуд міста Черкаси.

“1,1 мільярда плюс 200 мільйонів та плюс ще 220 мільйонів, виходить 1,5 мільярда доларів, копієчка в копієчку. З них – 577 мільйонів гривень, це приблизно  110 мільйонів доларів, у грошовій формі, 65 мільйонів доларів – майно футбольного клубу “Металіст” і 1,5 мільярда гривень по ОВДП, на які також зменшиться зовнішній борг“, – повідомив Луценко.

І поскаржився, що через скандал зі спецконфіскацією банки відмовляються виконувати рішення по спецконфіскації без приписів виконавчої служби. Зокрема, зависли “живі” $110 млн і 1,5 млрд грн ОВДП.

Генпрокурор запевняє, що спецконфіскація $1,5 млрд Януковича є абсолютно законною, адже розслідування діяльності злочинного угруповання під керівництвом екс-президента-втікача тривало три роки, схеми розкрадання і відмивання грошей підтверджені 30-ма вироками судів.

Загалом засуджено майже три десятки осіб – від керівників маленьких підприємств, через які відмивали кошти, до першого заступника міністра економіки (Сухомлин, отримав 5 років умовно). Прізвища називати відмовився. В оборудках старого режиму брали участь 500 українських та іноземних компаній.

Вкрадені гроші задля “відмивання” виводили до азійських країн, Кіпру, Латвії, після чого заводили в українські банки, насамперед, до “Ощадбанку”, де за них брокером Investment Capital Ukraine (ICU) купувалися цінні папери – облігації внутрішньо-держаної позики, які приносили 9% річних доходів у валюті. Участь брокера у махінаціях перевірили ГПУ та Держкомісія з цінних паперів, однак порушень чинного законодавства у діях ІСU не знайшли, оскільки вони лише оформлювали купівлю облігацій за кошти на рахунках вітчизняних банків за маржу.

Більше про “спецконфіскацію грошей Януковича” можна почитати тут

Спецконфіскація мільярдів Януковича. Як відбирають майно у “посіпак старого режиму”

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *