Півтора мільярда доларів Януковича досі вважаються заблокованими

Скільки грошей вкрали Янукович та його оточення? Кажуть, мільярди доларів. Україна усе ще розшукує таємні банківські рахунки “двічі несудимого” та його посіпак. І заблокувала певні суми.

Про це стало відомо з повідомлення Державної служби фінансового моніторингу України.

Отже, за час проведення розслідування (березень 2014 – грудень 2016 років) заблоковано на рахунках фізичних та юридичних осіб, які мають зв’язок з Януковичем та колишніми високопосадовцями, кошти в еквіваленті 1,54 мільярда доларів США.

За повідомленнями підрозділів фінансової розвідки інших країн, заблоковано активи колишніх чиновників органів влади, місцевого самоврядування України та пов’язаних з ними осіб на загальну суму 107,19 мільйона доларів США, 15,87 мільйона євро та 135,01 млн. швейцарських франків, зокрема, в наступних країнах: Австрія, Великобританія, Латвія, Кіпр, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Нідерланди.

Дуже хотілося б дізнатися, скільки коштів вже конфісковано в дохід держави. Уже діє заочне засудження, отже, процес конфіскації має нарешті зрушити з місця. Нагадаємо, що Президент Порошенко підписав закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, які дозволяють розпочати судові процеси у заочному порядку.

Ухвалені зміни нададуть можливість викликати до суду особу, яка перебуває за межами України – йдеться про надсилання повістки за останнім місцем проживання чи перебування із обов’язковою публікацією в офіційних ЗМІ. Таким чином вважається, що особа належним чином ознайомлена з повісткою про виклик.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що ці законодавчі зміни дозволять розпочати судові процеси з розгляду 190 кримінальних проваджень у заочному порядку, включаючи справи щодо Януковича і 23-х російських генералів.

Оболонський районний суд Києва почне розглядати справу за обвинуваченням Януковича в державній зраді 4 травня.

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 3 =