У Януковича конфіскували півтора мільярда доларів – РНБО (оновлюється)

Суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих $1,5 млрд, які належали оточенню колишнього президента-втікача Віктора Януковича. Ці кошти мають бути перераховані до держбюджету. Про це повідомила прес-служба РНБО. 

Про який саме “суд останньої інстанції” йдеться – не уточнюється.

З ухвалою суду генпрокурор Юрій Луценко та секретар РНБО Олександр Турчинов поїхали до “Ощадбанку”.

“За матеріалами розслідування прокуратури сил АТО набуло чинності рішення суду про конфіскацію до Держбюджету України близько півтора мільярда доларів так званого “общака” Януковича і К. Зараз працівники Ощадбанку, де знаходяться заарештовані кошти, і Держказначейства виконують рішення суду. Впевнений, що ці кошти, вкрадені мафією Януковича, мають бути використані так, щоб це відчули армія і народ України”, – написав у Фейсбуку Луценко.

Секретар РНБО Турчинов нагадав, що півтора року тому в парламенті за ініціативою Сергія Пашинського, Івана Винника, Тетяни Чорновіл та інших було подано законопроект про спецконфіскацію, за який Верховна Рада відмовлялась голосувати.

“Враховуючи, що Верховна Рада так і не спромоглась прийняти це рішення, хочу подякувати Генеральній прокуратурі, особисто генеральному прокурору України Юрію Луценку, що вони без зайвого піару професійно відпрацювали справу і отримали не просто рішення про попередню конфіскацію, а вирок суду, остаточне рішення щодо зарахування цих коштів на рахунки Державного казначейства – до Державного бюджету України”, – сказав Турчинов.

З “Ощадбаку” силовики поїхали до Президента України, де провели нараду.

“Дуже важливо, що ми нарешті не піаримо наміри, а звітуємо про результати. Результатом є зарахування до бюджету суми, яка дорівнює 40 мільярдам гривень”, – наголосив Порошенко. -Голова держави сказав, що йдеться не лише про кошти.

“Йдеться про те, щоб злочинці, навіть якщо вони ховаються в Російській Федерації, опинилися на лаві підсудних і були засуджені українським судом. Тому я прошу цей темп продовжувати і в найкоротший термін розпочати судове засідання проти колишнього президента Януковича і його зграї”, – звернувся до генерального прокурора Президент.

Керівник держави зазначив, що вилучені кошти направлять для обороноздатності України. Йдеться про підтримку заводів з виготовлення боєприпасів, а також про засоби новітньої радіоелектронної боротьби, контрбатарейні радари, сучасне озброєння для Сухопутних військ, будівництво гуртожитків для контрактників і військових готелів для офіцерів на території кожної частини…

З огляду на те, що ці кошти були вкрадені у кожного громадянина, то соціальну підтримку мають отримати найменш захищенні верстви населення. Ці кошти мають бути спрямовані також на розбудову сільської медицини, інфраструктурних проектів тощо.

“Але наголошую на тому, що ці кошти не мають бути проїдені. Це мають бути інвестиції у майбутнє України. Думаю, що наші шановні парламентарі мене почують”, – сказав Президент.

Порошенко зауважив, що це не буде останнім рішенням про повернення вкрадених коштів в Україну, і гроші колишніх українських можновладців продовжать надходити до Державного бюджету.

Нагадаємо, у січні 2015 року Держслужба фінансового моніторингу заблокувала $1,42 млрд на рахунках компаній, пов’язаних з Віктором Януковичем та його оточенням. Кабінет міністрів України заклав у бюджет-2017 10,5 млрд грн надходжень від спецконфіскації коштів корупціонерів.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 15 =