Справа вбивства Ірини Фаріон: засідання суду тривало 8 хвилин – не зʼявилися адвокати підозрюваного

Судове засідання у справі про вбивство мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон 1 травня знову перенесли – до суду не зʼявилися адвокати підозрюваного Вʼячеслава Зінченка.

Про це повідомляє Нromadske.

Один із азахисників Зінченка Ігор Сулима не прийшов іще на попереднє засідання, 29 квітня. Його колега Юрій Немировський тоді пояснював, що Сулима відсутній через сімейні обставини й не зможе бути присутнім у суді щонайменше до середини травня.

На засідання 1 травня не зʼявився вже і Юрій Немировський. Суддя зачитав його заяву, у якій адвокат повідомив “про неможливість прибути на засідання й прохання відкласти засідання суду на іншу дату”. Немировський пояснив, що він перебуває за кордоном.

Тож у розгляді оголосили перерву до 14 травня. Окрім того, щойно суддя оголосив про перенесення розгляду, надійшло повідомлення про замінування п’ятьох судів у Львові, зокрема й Шевченківського.

Журналісти нагадують, що два попередні засідання перенесли, оскільки підозрюваний Зінченко нарікав на погане самопочуття. Спершу йшлося про харчове отруєння, а наступного разу він заявив про застуду.

Тоді суддя вирішив направити запит до СІЗО щодо підтвердження стану здоровʼя Зінченка.

У СІЗО надали довідку, у якій зазначили, що він по допомогу не звертався, але стан його здоровʼя є задовільним. Підозрюваному рекомендували вести здоровий спосіб життя.

Ввечері 19 липня 2024 року у Львові скоїли замах на колишню народну депутатку Ірину Фаріон, це сталося на вулиці Масарика. Пізніше Фаріон померла у лікарні.
25 липня у Дніпрі затримали підозрюваного у скоєнні вбивства громадської діячки та мовознавиці Ірини Фаріон. 18-річний затриманий є мешканцем Дніпра. Під час підготовки до злочину він орендував щонайменше три квартири у Львові. Слідство схилялося до думки, що стрілець – лише виконавець.
26 липня суд арештував на 2 місяці підозрюваного В’ячеслава Зінченка без альтернативи внесення застави. Після обрання запобіжного заходу молодик заявив журналістам, що не вбивав мовознавицю.
26 грудня фігуранту у справі про вбивство змінили кваліфікацію злочину: тепер його підозрюють в умисному вбивстві особи у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості, та у незаконному поводженні зі зброєю.

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × чотири =