МН17: момент істини. Як Путін і Обама приховували сліди злочину

Згідно інформації, яку мені вдалося отримати з офіційного сайту Кремля (на сьогодні вона видалена), Путін 17 липня 2014 року, після збиття малайзійского Боїнга рейсу МН17 в пожежному порядку провів телефонні розмови.

Зокрема він говорив о 20:40 з канцлером ФРН Ангелою Меркель, о 22:15 – з прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Камероном, о 23:00 – з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте і о 01:10 – з президентом Франції Франсуа Олландом. Він навішав їм локшини на вуха і перевів стрілки відповідальності за збитий літак МН17 на Україну, стверджуючи, що його знищив «український винищувач».

Розповім про роль президентів Путіна і Обами у спільному приховуванні доказів злочину, затягуванні створення Міжнародного трибуналу,  а також чому Путін за власною ініціативою, завчасно (за декілька днів) замовив телефонну розмову з Обамою на день збиття малайзійського «Боїнга» (17 липня), про що вони говорили і до чого домовилися.

Уламки малайзійського Боїнга і вбивця 298 людей.

Зазначу, що «завчасно» замовлена розмова Путіна з Обамою дивним чином збіглася з часом збиття літака – лише за кілька годин після терористичної атаки російського «Бука» на МН17.

Ніби якесь провидіння було у Путіна, коли він замовляв цю розмову, буцімто знав наперед, що пасажирський літак обов’язково буде збито.

Після розмови з Путіним, який повідомив Обамі, що авіалайнер МН17 збив «ймовірніше за все український винищувач», президент США дав доручення з’ясувати чи є серед загиблих американці. Довідавшись, що є лише один, Обама пристав на пропозиції Путіна: не робити офіційних заяв хто збив літак, а давати дозовану невизначену інформацію, утаємничити від журналістів повідомлення розвідок про обставини знищення «Боїнга», не вносити на розгляд Ради Безпеки ООН проєкт резолюції про створення Міжнародного трибуналу, дочекатися поки Росія, як обіцяв Путін, завершить своє первинне розслідування і його результати направить адміністрації президента США для уточнення спільної позиції.

Зустріч Путіна і Обами на Генасамблеї ООН. Нью-Йорк, 29 вересня 2015 року.

Відповідно до чинного кримінального законодавства США, Нідерландів і України (ст.27 КК), така поведінка президента США Барака Обами має ознаки «пособника» вчинення терористичного акту у вигляді «приховування слідів злочину» або «сприяння приховуванню злочину”. За таких обставин він повинен бути допитаний слідчими Міжнародної слілчої групи, генеральним прокурором Нідерландів і понести покарання, визначене судом.

Професор з питань національної безпеки в американському військово-морському коледжі, аналітик розвідки і офіцер контррозвідки Агентства національної безпеки США Джон Шиндлер стверджує, що розвідка США наступного дня надала президентові Бараку Обамі докази (фотознімки супутників, відео пересування «Бука», дані аудіорозвідки SIGINT, висновки експертів) вини Росії і причетності 53-ї зенітно-ракетної бригади ППО Збройних сил РФ до збиття літака МН17. Проте в адміністрації Обами вирішили не обнародувати цих доказів, наголосив Шиндлер.

«Як підтвердили мені три офіцери розвідки, Вашингтон мав інформацію про збиття МН17, у тому числі і дані SIGINT, що не викликало жодних сумнівів про те, що російські військові 53-ї ракетної бригади протиповітряної оборони, знищили лайнер. Тим не менш, адміністрація Обами вирішила сховати цю новину»,- розповів Шиндлер у травні 2018 року.

Він навів приклад, коли в 1983 році радянський винищувач збив літак корейських авіаліній (загинуло 269 людей). Москва не визнавала своєї вини, як зараз це робить Путін. Тоді президент США Рональд Рейган виступив із заявою, у якій звинуватив Радянський Союз, а потім, під час засідання Ради безпеки ООН представник США пред’явив дані аудіорозвідки, які змусили СРСР зізнатися у знищенні корейського літака.

Джон Шиндлер зауважив, що «президент Обама міг зробити те ж саме в 2014 році, на другий-третій день після збиття малайзійського «Боїнга», але він відмовився».
«Це лише один з прикладів небажання адміністрації Обами йти на конфлікт з Путіним і його режимом під час посилення його злочинної діяльності. Відмовившись виступити проти російської агресії, президент Обама заохочував її – кульмінацією стало безпосереднє втручання Кремля у наші вибори 2016 року, з доленосними наслідками, з якими ми сьогодні живемо»,- підкреслив Шиндлер.

Біля посольства Нідерландів у Києві.

Російський експерт з питань безпеки і кризових ситуацій, офіцер зовнішньої розвідки КДБ СРСР Федір Яковлєв заявив: «Питання ефективності розслідування знищення «Боїнга» МН17 знаходиться більше в політичній сфері, ніж в юридичній або технічній, і тому без вирішення політичної складової, яка може бути вирішена виключно в діалозі між президентами США і РФ, на закінчення розслідування розраховуватися не приходиться. Упродовж чотирьох років замість справжнього розслідування була його імітація, брехня та цинічна маніпуляція почуттів рідних загиблих».

Нагадаю, що за підсумками розслідувань, здійснених протягом липня-вересня 2014 року спеціалістами Ради безпеки Нідерландів, Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів із цивільними повітряними суднами, The Boeing Company, Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Європейської організації з безпеки аеронавігації (Eurocontrol), Міжнародної організації кримінальної поліції (Interpol), Європейського поліцейського управління (Europol), Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA), Національної ради з безпеки на транспорті (NTSB), а також експертами Австралії (ATSB), Великої Британії (AAIB), Індонезії (KNKT), Італії (ANSV), Малайзії (DCA), Німеччини (BFU), США, Франції (BEA) було встановлено:

«Причиною падіння літака стало його ураження боєголовкою моделі 9N314M ракети класу «земля-повітря» серії 9M38, якими оснащують сучасні російські «Буки», здетонованою на відстані приблизно метр від передньої лівої верхньої частини фюзеляжу авіалайнера о 13:20:03 (16:20:03 за київським часом) на висоті 10,1 км, випущеної з території, окупованої проросійськими бойовиками, на південному сході від міста Торез. Натомість версії щодо причетності українських військових до збиття літака, теракту на його борту, помилок пілотування та технічних проблем повітряного судна беззаперечно спростовано».

Проте лише у жовтні 2015 року Рада безпеки Нідерландів офіційно оприлюднила технічний звіт про причини авіакатастрофи, у якому зроблено висновок, що літак збито ракетою ЗРК «Бук», доставленого з Росії в Україну, і визначено місце (яке підконтрольне до цього часу російським окупаційним військам та їх найманцям-бойовикам), звідки було запущено ракету.

Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що цей звіт поклав край 15-місячній спекуляції щодо того, хто збив малайзійський пасажирський літак.

Голова Радбезу Нідерландів Чиббе Яустра заявив, що це лише технічний звіт. Визначенням осіб, причетних до збиття літака, займається слідча група, яка й оприлюднить їх восени 2016 року. Проте обіцяне було виконано лише через три роки!

Виникає запитання: чому Генеральна прокуратура Нідерландів мовчала понад два роки після збиття літака і не оприлюднила результати технічних висновків, встановлених експертами, зазначеними міжнародними організаціями, а також Радою безпеки Нідерландів, які ще наприкінці 2014 року однозначно встановили, що малайзійський літак було збито російською ракетою із «Бука», завезеного з Росії в Україну?!

Свої висновки Міжнародна слідча група (МСГ) і Генеральна прокуратура Нідерландів озвучили лише після того, як через своїх колег і друзів по ПАРЄ (депутатів нідерландського парламенту) я висловив жорстке зауваження про навмисне зволікання в інформуванні міжнародної спільноти, що винною у знищенні малайзійського літака є Росія.

Лише наприкінці вересня 2016 року світова спільнота почула звіт МСГ про причини катастрофи пасажирського літака «Малайзійських авіаліній». Міжнародні слідчі заявили: «Ми маємо у своєму розпорядженні незаперечні докази того, що авіалайнер рейсу МН17 був збитий російською ракетою серії 9М38, запущеною з установки «Бук» із сільськогосподарського поля площею 500х600 метрів у районі смт Первомайське. У радіусі 5 кілометрів це найвища точка. Даний район на той момент перебував під контролем проросійських сепаратистів і бойовиків. Самохідна вогнева установка «Бук» була доставлена в Україну з Російської Федерації, і після того, як її використали для атаки на авіалайнер рейсу МН17, її знову повернули на територію Росії».

КАТЕГОРИЧНО СТВЕРДЖУЮ, що зазначені «незаперечні докази» МСГ мала наприкінці 2014 року і зобов’язана була оприлюднювати свої висновки ще тоді або на початку 2015 року, а не через більш ніж два роки після збиття літака!

Також зауважу, що висновки МСГ базуються на левовій частині доказів, які по гарячих слідах були встановлені Службою безпеки, Головним управлінням розвідки МО України і мною.

Представники МСГ заявили: «Ми сьогодні ще не можемо проінформувати про результати розслідування, спрямованого на виявлення винних. Ми можемо повідомити, що визначено приблизно сто осіб, які тим чи іншим чином можуть бути пов’язані з нападом на авіалайнер рейсу МН17 або транспортуванням «Бука». Особи цих людей уже встановлені».

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп повідомила, що до кінця 2016 року або до початку наступного (2017-го) буде оголошено список імен, відповідальних за збиття малайзійського літака, і почнеться судове переслідування винних.

Міністр транспорту Малайзії ЛіоуТіонг Лай у липні 2017 року на поминальній службі за жертвами авіакатастрофи висловив сподівання, що підозрювані у знищенні літака будуть відомі до кінця року.

Ще у грудні 2017 року перший заступник Генерального прокурора України, член МСГ Дмитро Сторожук, за підсумками зустрічі з керівниками Генеральної прокуратури і Національної поліції Нідерландів, повідомив: «У наші плани у 2018 році входить підготовка матеріалів щодо підозрюваних для подання до суду відповідно до підписаної 7 липня 2017 року угоди про передачу юрисдикції до Королівства Нідерландів. Кількість фігурантів кримінальної справи налічує 120 осіб».

Минули 2016, 2017, 2018 роки, але імена підозрюваних у знищенні пасажирського лайнера зазначеними офіційними особами, представниками МСГ і Генеральної прокуратури Нідерландів так і не були названі, хоча доказів для цього було встановлено достатньо.

Як же відреагувала Росія на висновки МСГ? Як завжди: вона, біла й пухнаста, ні в чому не винна. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що висновки слідчої групи не можна вважати “остаточною правдою… На жаль, ми не побачили жодних доказів. Слідство приречене на провал».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відмовився попросити вибачення за знищення рейсу МН17 і загибель його пасажирів у зв’язку з висновками МСГ. Так він відреагував на пропозицію ведучого ВВС Стівена Сакура попросити вибачення у зв’язку з оприлюдненим звітом. “Попросити вибачення? За що?» – запитав Лавров.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова наголосила: “Росія розчарована тим, що ситуація навколо розслідування катастрофи Boeing 777 не змінюється. Висновки підтверджують те, що слідство упереджене і політично вмотивоване”.

Представник бойовиків “ДНР” Едуард Басурін сказав, що “звіт не підкріплено доказами, іде обман, вони брешуть».

30 вересня 2016 року МЗС Нідерландів викликало російського посла в Гаазі Олександра Шульгіна через критику Росії на адресу країни за оголошення 28 вересня висновків розслідування катастрофи малайзійського літака рейсу МН17. “Росія має поважати подані результати слідства, бо було надано переконливі докази, а не висловлювати сумніви”, – заявив глава МЗС Нідерландів Берт Кундерс.

Офіційні висновки Ради безпеки Нідерландів і МСГ (обнародувані відповідно у жовтні 2015 року і вересні 2016 року в Гаазі) повністю збіглися з результатами мого розслідування, які нприкінці 2014 року я направив до генеральних прокуратур Нідерландів і України, МСГ та до СБУ. Коли ж МСГ почала затягувати з їх оголошенням, я опублікував результати свого розслідування в газеті «Україна молода» у статті «Кремль – вбивця» (05.05.2016 р.).

МСГ відтворила маршрут транспортування «Бука», який повністю збігається з маршрутом, опублікованим мною у зазначеній статті.

Журналіст Олег Боровський зауважив, що «оприлюднені 28 вересня 2016 року міжнародними слідчими результати розслідування, що малайзійський «Боїнг» був збитий над Донбасом росіянами чи проросійськими сепаратистами з підконтрольної їм території, завезеним з Росії «Буком», фактично повторюють висновки, які Герой України Григорій Омельченко оприлюднив в «Україні молодій» ще у травні 2016 року».

Конгресмен США Чарлі Кента іронічно зазначив: «Цей звіт міжнародних слідчих (вересень 2016 року. – Г.О.) лише підтверджує те, ми знали раніше – на другий день після катастрофи малайзійського літака».

Прес-секретар Державного департаменту США Хізер Нойерт наголосила: «Уряд Сполучених Штатів вже давно заявляв, що Росія без сумніву, відповідальна за те, що МН17 був збитий ракетно-пусковою установкою «Бук», яка належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Росії, дислокованій у Курську».

На четвертий день після знищення літака МН17, коли уже ні в кого не було сумнівів, що він був збитий російським «Буком», США як постійний член РБ ООН не ініціювали питання про створення міжнародного трибуналу на засіданні Радбезу ООН 21 липня 2014 року. Обама дотримувався усних домовленостей з кривавим карликом Путіним.

23 квітня 2014 року, після анексії Криму Росією та початку війни на сході України, на веб-сайті Білого Дому була створена петиція президента США Барака Обами про визначення Росії – державою спонсором тероризму. За відведений на збір електронних підписів час (впродовж одного місяця), петиція зібрала 105684 підписів з усього світу з необхідних ста тисяч для прийняття рішення.

5 грудня 2014 року Білий Дім оприлюднив свою відповідь (рішення президента Обами) на петицію, що Росія спонсором тероризму визнана не була.

На мою думку, це є ще одним доказом підтримки Обамою злочинного режиму Путіна і що президент США був «пособником» у вигляді «приховування слідів злочину» або «сприяння приховуванню злочину” – збиття російським «Буком» пасажирського літака МН17.

Криваве вето Путіна

Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін, визнаючи факт збиття літака рейсу МН17 “ополченцями” Донбасу, заявив 21 липня 2014 року у Нью-Йорку на засіданні Радбезу: “Відповідно до записів, люди зі сходу України говорили, що вони збили військовий літак… Якщо вони вважали, що збили військовий літак, то це був конфуз. Якщо це був конфуз, тоді це не був акт тероризму”.

16 липня 2015 року генеральний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке повідомив, що, версія, згідно якої авіалайнер МН17 був збитий російським «Буком» з території, підконтрольній проросійським сепаратистам, є самою достовірною.

Ознайомившись з заявою Вестербеке, президент Путін у телефонній розмові з прем’єр-міністром Нідерландів Рютте висловив незадоволення позицією його країни щодо розслідування катастрофи малайзійського літака, назвав «неприпустимим» «вкидання у ЗМІ» версій, які носять «політизований характер» і назвав пропозицію про створення міжнародного трибуналу «передчасною і контрпродуктивною».

«Прийде час і будеш молити Бога, щоб тебе судив трибунал».

Путін прекрасно розумів, що за знищення пасажирського літака МН17 його і вище військове командування Росії буде судити Міжнародний воєнний трибунал як воєнних злочинців. Тому категорично і виступив проти його створення, скориставшись правом вето.

29 липня 2015 року не США, а Малайзія поширила в ООН проєкт резолюції (до якого приєдналися Австралія, Бельгія, Велика Британія, Нідерланди і Україна) з вимогою створити міжнародний трибунал для покарання осіб, винних у знищенні авіалайнера МН17. За проєкт проголосувало 11 країн з 15 – членів Радбезу, що було достатньо для ухвалення резолюції.

Але Росія, як постійний представник РБ ООН, скористалася правом вето і заблокувала створення Міжнародного трибуналу. Ще три країни – Ангола, Венесуела і Китай – при голосуванні утрималися, підтримавши у такий спосіб Путіна.

Проєкт резолюції кваліфікував збиття літака МН17 як «загрозу міжнародному миру і безпеці» і передбачав створення Міжнародного трибуналу згідно глави VII Статуту ООН «з єдиною метою – для кримінального переслідування осіб, винних вчиненні злочину, пов’язаного зі знищенням літака «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17» і вимагав від всіх країн «в повній мірі співпрацювати» з трибуналом.

Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркінповідомив журналістам, що у Москві є заперечення «юридичного, практичного і політичного плану» щодо резолюції, наголосивши, що поданий проект резолюції «позбавлений будь-якої правової і прецедентної основі».

На засіданні РБ ООН Чуркін на весь світ заявив, що «надіється на безкарність!» за збиття малайзійського «Боїнгу 777» (цитую дослівно мовою оригіналу):

«Я не вижу никаких оснований для того, чтобы торопиться с расследованием катастрофы. Это трагическая дата, которую надо отмечать минутой молчания, соответствующими скорбными мероприятиями, а не производством каких-то документов. Будем надеяться, что расследование разберется, и безнаказанность наступит и в отношении тех, кто сбивал самолет, и тех, кто его направлял в зону военных действий».

Користувачі соціальних мережах були шоковані такою цинічною заявою Чуркіна, порівнявши засідання РБ ООН з Нюрнберзьким процесом над нацистами. Якщо перенести сучасні реалі в 1945-1946 роки, то можна уявити собі Гітлера, який накладає вето на вирок Міжнародного воєнного трибуналу, що засудив вище нацистське керівництво Німеччини до страти через повішення.

Покійники Чуркін і Гітлер (мабуть, уже зустрілися в пеклі і чекають на Путіна).

Раніше, 3 березня 2014 року, на засіданні Радбезу ООН Чуркін зачитав і продемонстрував фотокопію листа, підписаного президентом-утікачем Януковичем, у якому він просить Путіна «…використати збройні сили РФ для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності, захисту населення України».

Згодом у слідчих МСГ і України виникла необхідність допитати Чуркіна як свідка про обставини збиття літака МН17 і одержання листа Януковича.

Чуркін був здоровим чоловіком. Проте 20 лютого 2017 року (через п’ять місяців після оприлюднення звіту МСГ 28 вересня 2016 року) Чуркіну несподівано стало зле. Його було доправлено у Пресвітеріанський шпиталь Нью-Йорка, де, попри зусилля лікарів, не приходячи до тями, він помер.

Американські патологоанатоми під час розтину тіла виявили в нирках та інших органах Чуркіна “сторонні підозрілі речовини”, але причину смерті встановити не змогли. Тому було призначено додаткові дослідження, результатів яких офіційно оприлюднено не було на прохання рідних Чуркіна (за вимогою Кремля!).

Американські журналісти, з посиланням на лікарів стверджують, що Чуркіна було отруєно невідомою речовиною.

Представник МЗС Росії Марія Захарова у червні 2017 року повідомила, що США передали вдові Чуркіна весь пакет документів із висновками експертиз про причини його смерті, а не російській стороні. Тому вона не має права говорити про причину смерті Чуркіна.

Криваве вето Путіна, за яким сховалися вбивці 298 людей, є фактичним визнанням своєї провини, відзначили експерти і нагадали російські народні прислів’я – га злодії шапка горить та знає кіт, чиє сало з’їв (мова про того, хто винен і почуває свою провину перед ким-небудь).

 

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО, Герой України, генерал-лейтенант СБУ, почесний голова Спілки офіцерів України

(Далі буде)

 

 

Like

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО

Герой України, генерал-лейтенант, народний депутат України II-VI скликань


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *