Вища рада правосуддя повторно звільнила суддю Майдану Приндюк з посади судді Апеляційного суду Києва

Вища рада правосуддя повторно звільнила суддю Майдану Марію Приндюк з посади судді Апеляційного суду міста Києва.

Вперше суддю звільнили ще у 2016-му за порушення присяги, але торік Окружний адмінсуд Києва поновив її на посаді.

Суддя Приндюк і справи Майдану

Під час Революції Гідності суддя Приндюк, будучи у колегії суддів, залишила за ґратами чи відправила під домашній арешт більше сімох осіб. Вона також входила у колегію суддів, які у лютому 2014 залишили під вартою Михайла Овсієнка, який взагалі не брав участь у акціях протесту. Овсієнка запідозрили у цьому лише через те, що він перевозив у автомобілі використані покришки. Цього виявилося достатньо, щоб звинуватити його у масових заворушеннях та кинути за ґрати.

Читайте матеріал: Судді, які виносили рішення проти Майдану, знову призначені на посади

Також суддя Приндюк розглядала справи автомайданівців, яких побили та затримали в ніч на 23 січня 2014-го. Тоді беркутівці та тітушки влаштували засідку на Кріпосному провулку — автомайданівців виманили проханням про допомогу нібито постраждалим «євромайданівцям». Потім їх побили, потрощили автівки та затримали 17 осіб.

Затримані були сильно побитими і насправді не вчиняли жодних порушень — просто потрапили у пастку. Однак судді першої інстанції практично всіх взяли під варту. Апеляційний суд у багатьох випадках змінив перебування під вартою на домашній арешт. Попри те, що автомайданівці взагалі не вчиняли порушень, а самі були потерпілими, такі рішення були свавільними.

Більше про суддю Приндюк читайте у профайлі наших партнерів з Автомайдан читайте тут.

Водночас низка справедливих рішень, винесених останнім часом, не врятують членів ВРП від пильної перевірки Етичної ради.

Інфомація Фундації DEJURE

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *