Європейський суд з прав людини прийняв заяву “Пуми” і “Бучі”, яких на брифінгу Авакова і Зеленського, “прив’язали” до справи Шеремета (+відео)

Європейський суд з прав людини зареєстрував позовну заяву захисників України, ветеранів-атовців Інни та Владислава Грищенко.

Про це повідомив адвокат Віталій Ковальчук.


Ось фрагмент офіційної відповіді Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо:

під час відомого брифінгу 12 грудня 2019 року в МВС суспільство було  проінформовано про затримання осіб, яких підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. На брифінг прибули президент Володимир Зеленський, генпрокурор Руслан Рябошапка, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Суспільству розповіли, що вбивство журналіста Павла Шеремета “розкрито”. Затримано групу: лідера гурту Riffmaster, сержанта Сил спеціальних операцій Андрія Антоненка, дитячу лікарку та волонтерку Юлію Кузьменко і медсестру військового батальйону, волонтерку Яну Дугарь. Серед фігурантів справи назвали також «Пуму» і «Бучу» – відомих учасників АТО, волонтерів. Усіх їх – без судового вироку! – назвали причетними…

У 2020 році адвокати Андрія Антоненка подали скаргу до Європейського суду з прав людини.

На цю тему: “Ветерани АТО “Пума” і “Буча” подали позов до Авакова”.

Інна та Владислава Гришенко вимагають спростувати брехливу, на їхню думку, інформацію, поширену під час брифінгу 12 грудня 2019 року. Між тим, подружжю Грищенків ніхто підозри щодо вбивства Шеремета не пред’являв. В багатьох ЗМІ їхні прізвища відразу ж після брифінгу стали фігурувати в контексті підозрюваних. Якщо влада сказала про “причетність”, то й покотилося страшне колесо облудних звинувачень на різних інформресурсах.

Інна і Владислав опинилися за гратами. Інна два місяці і 18 днів провела в одиночній камері київського ізолятора тимчасового тримання. Без судового вироку. Тривалий час перебував у СІЗО і Владислав.

Подружжя воювало проти російських окупантів, Інна та Владислав були поранені. На фронті «Буча» спочатку був добровольцем у «Правому Секторі», захищав Донецький аеропорт. Потім воював контрактником у 95-й бригаді Збройних сил України.

Виступаючи в судовому засіданні Київського апеляційного суду, «Буча» розповів, що жодні слідчі дії з ним не проводилися. Він також заявив, що до нього в камеру ізолятора приходили працівники правоохоронних органів і наполягали, щоб він узяв на себе низку гучних злочинів, зокрема вбивство Шеремета. У разі згоди обіцяли звільнити з-під варти дружину, Інну Грищенко. Подружжя назвало такі методи шантажем.

В Печерському суді люди бачили, як під час розгляду клопотань у справі Інни Грищенко про звільнення -зпід варти суддя час од часу писав комусь есемески в телефоні, прикривши його томиком матеріалів. І робив вигляд начебто уважно слухає, з’ясовує, вивчає, прагнучи прийняти справедливе, зважене, обґрунтоване і мотивоване рішення. Через деякий час інша суддя у цій же справі (того ж Печерського) винесла ухвалу, в якій зовсім не зазначила, які ж ризики існують, що Грищенко може ухилятися від слідства, втекти, впливати на свідків. А навіщо? Простіше повторити, пробубоніти прокурорський документ про те, що «ризики при обранні запобіжного заходу продовжують залишатися», а потім, потупивши очі в підлогу, залишити суддівську залу. Фраза про «ризики» повторюється від суду до суду, перекочовує з ухвали до ухвали. (Подібний суддівський стиль спостерігали і під час розгляду клопотань щодо Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка, Яни Дугарь. І постійно прокурори белькотали про “ризики”…).

Читайте статтю: “Пума” і слідчі жорна. Несподіване рішення Апеляційного суду (+відео)

23 січчня 2020 року Апеляційний суд Києва звільнив Інну Грищенко з-під варти.

Читайте також: Пума, Буча і Дєд. Особлива історія київської родини – захисників України

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *