Глава МВС України Монастирський виступив із заявою щодо справи журналіста Шеремета

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський вважає, що тільки суд зможе встановити істину у справі щодо розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, якого було підірвано у центрі Києва п’ять років тому.

“Моя позиція щодо розслідування справи Павла Шеремета щира та відкрита. Я вже озвучував її з високої трибуни українського парламенту,- стверджує міністр.

Зараз справа по звинуваченню трьох підозрюваних знаходиться на розгляді в суді.

Відтак рідні, близькі, українське суспільство – всі ми маємо дочекатися рішення суду, який встановить істину у цій справі.

Саме від двох суддів та трьох присяжних, які відібрані стороною обвинувачення і стороною захисту, залежить доля трьох підозрюваних у загибелі Павла Шеремета.

Тільки після оголошення вироку суду можна буде робити висновки щодо якості та професіоналізму слідства”.

Нагадаємо:

Під час відомого брифінгу 12 грудня 2019 року в МВС суспільство було  проінформовано про затримання осіб, яких підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. На брифінг прибули президент Володимир Зеленський, генпрокурор Руслан Рябошапка, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Суспільству розповіли, що вбивство журналіста Павла Шеремета “розкрито”. Затримано групу: лідера гурту Riffmaster, сержанта Сил спеціальних операцій Андрія Антоненка, дитячу лікарку та волонтерку Юлію Кузьменко і медсестру військового батальйону, волонтерку Яну Дугарь. Серед фігурантів справи назвали також «Пуму» і «Бучу» – відомих учасників АТО, волонтерів. Усіх їх – без судового вироку! – назвали причетними…

На цю тему: “Ветерани АТО “Пума” і “Буча” подали позов до Авакова”.

Колишні воїни вимагають спростувати брехливу, на їхню думку, інформацію, поширену під час відомого брифінгу 12 грудня 2019 року. Між тим, подружжю Грищенків ніхто підозри щодо вбивства Шеремета не пред’являв. Відразу в багатьох ЗМІ їхні прізвища відразу ж після брифінгу стали фігурувати в контексті підозрюваних. Якщо влада сказала про “причетність”, то й покотилося страшне колесо облудних звинувачень на різних інформресурсах.

Інна і Владислав опинилися за гратами. Інна два місяці і 18 днів провела в одиночній камері київського ізолятора тимчасового тримання. Без судового вироку.

Читайте статтю “Не пройшло і два роки. Суд відпустив Андрія Антоненка під домашній арешт”.

30 квітня 2021-го Антоненко сказав журналістам, що суд сьогодні “розглядає мотлох”, а не матеріали кримінального провадження. “На поверхню вилазить брехня… Доказів нашої причетності до злочину немає, і не буде”.

Кілька нардепів також хотіли взяти Антоненка на поруки. Зокрема, суд заслухав народних обранців та АТОвців Михайла Бондаря (“Європейська солідарність”) та Ігоря Герасименка (“Слуга народу”).

Захист регулярно просив пом’якшити запобіжний захід Антоненку, однак раніше прокуратура заперечувала проти цього, і суд залишав музиканта в СІЗО. Його тримали під арештом з грудня 2019 року.

Ще одна обвинувачена – лікарка Юлія Кузьменко – спершу теж перебувала в слідчому ізоляторі. Суд відпустив її під домашній арешт 11 серпня.

Третій фігурантці справи – медсестрі Яні Дугарь – призначений запобіжний захід у вигляді застави.

Сам Андрій Антоненко заявив, що зміна запобіжного заходу є “маленькою перемогою” та подякував всім, хто його підтримував та допомогав.

“Це маленька перемога у битві, але не перемога у великій війні, яка ще попереду”, – сказав Антоненко.

Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь затримали наприкінці 2019 року за підозрою в причетності до вбивства Павла Шеремета.

У травні 2020 року затриманим змінили підозри. Антоненко тепер не організатор, а виконавець за попередньою змовою, Кузьменко є виконавцем, а Яна Дугарь — пособником.

У справі також фігурують «невстановлені особи», які є організаторами злочину. За ним матеріали виділили в окреме провадження.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *