В Америці заарештували мільярдера з оточення Трампа
У Сполучених Штатах Америки правоохоронці все ближче підступаються до експрезидента Дональда Трампа. Вже арештували мільярдера і союзника Трампа Томаса Баррака. Його звинувачують у тому, що він нібито діяв як агент уряду Об’єднаних Арабських Еміратів.
Про це публічно заявили в Міністерстві юстиції США.
В обвинувальному висновку також фігурують Метью Граймс, який працює на Баррака, і громадянин ОАЕ Рашид Султан Рашид Аль Малік Альшахі.
Слідство досліджує період з квітня 2016 року по квітень 2018 року.
Виконувач обов’язки помічника генпрокурора Марк Леско повідомив, що “обвинувачені неодноразово використовували дружбу Баррака і доступ до кандидата, який в кінцевому підсумку був обраний президентом, високопоставлених представників виборчої кампанії і урядовців, а також американських ЗМІ для просування політичних цілей іноземного уряду, не розкриваючи своєї істинної прихильності”.
Слідство вважає, що це було зрадою з боку офіційних осіб США, включаючи самого Трампа.
У Мін’юсті США наводять докази того, що Баррак – безпосередньо і через Альшахі і Граймса – регулярно і неодноразово контактував з вищим керівництвом уряду ОАЕ.
Неодноразово Баррак називав Альшахі “секретною зброєю” Еміратів для просування своєї зовнішньополітичної програми в Америці. BBС пише, що у травні 2016 року Баррак нібито вставив хвалебні висловлювання на адресу ОАЕ в передвиборну промову Трампа. Попередній варіант промови нібито був відправлений Альшахі для передачі офіційним особам ОАЕ.
“Сподіваюся, що вже до виборів у Конгрес Трамп буде відбувати чималий термін ув’язнення, а стіни в’язниці – це ті самі, які можуть зробити країну safe again”, – розмірковував раніше у своїй статті “Перспективи Трампа прояснюються – тюрма. Погляд з Америки” відомий публіцист і автор “Українського репортера” Юрій Кірпічов.
Він проаналізував деякі аспекти справи Аллена Вайссельберга, який є головним свідком у судовому переслідуванні Trump Organization за звинуваченням в податковому і банківському шахрайстві.
“Вайссельберг є головним фінансовим директором компанії, головним керівником. Крім, зрозуміло, самого Трампа. А полювання йде саме на Дональда.
Трампом займається і прокурор штату Нью-Йорк Летішия Джеймс (яку він неодноразово ображав). Вона розглядає численні випадки, коли організація Трампа завищувала вартість своєї нерухомості, щоб отримати банківську позику, паралельно занижуючи її, щоб не платити податки. У підсумку вони спільно очолили спеціальне велике журі. Здається, товар у них є…
Залишається з’ясувати питання інституційної ієрархії компанії, чи то пак ступінь участі самого Трампа. Як приймаються рішення вищим керівництвом? Хто підписує ключові рішення? У Trump Organization ієрархія чітка: безумовне підпорядкування Дональду Трампу. Все робилося, щоб він був задоволений.
Як прокуратура з’ясувала зі справи Університету Трампа, він виключно жорстко контролює всі процеси прийняття рішень і перш за все те, що відбивається на його публічному іміджі, наприклад, маркетингові матеріали, фотографії та відео з його участю, приписувані йому слова і т.д. І, як зауважив Коен, особливо жорстко він контролює публічні фінансові звіти, щоб вони показали його багатство і успіх.
Настільки централізований стиль Трампа привів до того, що його схвалення або несхвалення було вирішальним для керівництва компанії. Наприклад, в документах Університету Трампа кожен раз, коли хтось в організації спілкувався з Трампом з приводу чого-небудь і отримував його схвалення, вони розмахували цим фактом як цінним трофеєм, заявляючи в своїх електронних листах, що «Містер Трамп» сказав те й те або «DJT» це схвалив. Цей звичай в Trump Organization може допомогти прокурорам показати причетність Трампа, навіть якщо він особисто не використовував електронну пошту. Якщо всі інші в компанії записували кожен його рух, то відсутність його листів не має значення.
Хто опише в деталях, як працювала компанія Трампа? Не обов’язково Вайссельберг. Це може бути хто завгодно з керівництва, з групи, до якої входить МакКонен, старший віце-президент Trump Organization, який, мабуть, вже співпрацює з прокурорами.
Це може бути і Коен, він давно служить Вергілієм, який веде присяжних через підземний світ Трамп Тауер, створюючи картину повсякденної роботи на боса.
Це не означає, що Вайссельберг не важливий, він може пришвидшити процес. Коли у вересні 2020 року експертів опитали про перспективи засудження Трампа, вони дійшли висновку, що термін він може отримати величезний, але не раніше кінця 2022-го, а то і на початку 2023 року.
Що нестерпно довго, враховуючи прийдешні через рік перевибори в Сенат. Зараз, на щастя, ситуація швидко змінюється і не слід забувати, що цим проблеми Трампа не вичерпані. Проти нього порушено як мінімум 6 судових позовів в прокуратурах штатів”, – зазначає Юрій Кірпічов.
На цю тему: