Завершено розслідування авіакатастрофи у Броварах, під час якої загинуло керівництво МВС (+відео)

Жоден з посадовців, відповідальних за безпеку польотів, виліт гелікоптера не скасував або не переніс його на пізніше.

Нагадаємо: 18 січня 2023 року в Броварах Київської області зазнав авіакатастрофи гелікоптер ДСНС, на борту якого перебували міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін, державний секретар МВС Юрій Лубкович, а також група працівників МВС. Усі вони разом з екіпажем (троє авіаторів) загинули

Як повідомляє Держбюро розслідувань, матеріали справи відкриті для ознайомлення підозрюваним, їхнім захисникам, а також потерпілим та їхнім законним представникам. Після ознайомлення матеріали будуть передані до суду.

У серпні 2023 року слідчі повідомили про підозру п’ятьом посадовцям Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які порушили правила безпеки польотів: начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України; в.о. командира спеціального авіаційного загону; заступнику командира з льотної підготовки; командиру авіаційної ескадрильї; начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з Ніжина Чернігівської області.

На цю тему: “Побачив за вікном велику заграву. І одразу ж – страшний гуркіт” – очевидець авіакатастрофи у Броварах (+відео)

Слідство встановило, що посадовці допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей.

До розслідування залучались закордонні експерти, у тому числі представники французької компанії – виробника гелікоптера.

Встановлено, що у січні 2023 року була запланована поїздка керівництва МВС до Харківської та Дніпропетровської областей.

Попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів.

Під час підготовки до польоту командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту запланованого руху, зокрема про вкрай несприятливі погодні умови над Броварами. Сам екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів.

Проте, жоден з посадовців, відповідальних за безпеку польотів, виліт не скасував або не переніс його на пізніше.

На цю тему: Авіакатастрофа у Броварах: Офіс генпрокурора назвав основні версії трагедії

Через складні погодні умови гелікоптер змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті, яка навіть менша, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду – багатоповерховий будинок і почав здійснювати маневр обльоту, однак різко піднявся, втратив орієнтування в просторі й під час завершення маневру, внаслідок відсутності необхідних навичок, допустив зіткнення із землею.

При падінні вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані автомобілі.

Крім високопосадовців МВС та супроводжуючих їх осіб в авіатрощі загинули чотири жінки та дитина, які саме прийшли у дитсадок. 31 особа, серед яких 13 дітей, отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *