Справа Шеремета: підозрюваній Юлії Кузьменко вручили обвинувальний акт (+відео)

Підозрюваній у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, лікарці і відомій волонтерці Юлії Кузьменко вручили обвинувальний акт.

Про це у коментарі Укрінформу заявив її захисник Тарас Безпалий.

“Так, вручили”, – сказав юрист.

Зі свого боку адвокат іншого підозрюваного у цій справі, ветерана АТО Андрія Антоненка (Ріффмастера) Станіслав Кулик повідомив Укрінформу, що його підзахисному ще не вручали обвинувальний акт. “Ще не вручали. Було призначено (вручення обвинувального акту Антоненку — ред.) на 17 годину”, – сказав Кулик.

Нагадаємо, що журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві – його підірвали в автомобілі, який належав власниці “Української правди” Олені Притулі.

12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозр фігурантам справи щодо вбивства Шеремета. Слідство підозрює лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь та ветерана АТО Андрія Антоненка. 25 травня Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокурорів і змінив запобіжний захід Яні Дугарь з домашнього арешту на звільнення під заставу у розмірі 168 тис. гривень.

Кузьменко й Антоненко залишалися у СІЗО. 11 серпня Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід Кузьменко на цілодобовий домашній арешт.

17 серпня Кузьменко повідомила, що їй 18 серпня вручать обвинувальний акт.

“Український репортер” нагадує: громадськість упродовж тривалого періоду проводить акції протесту, вимагаючи звільнення з-під варти Кузьменко, Антоненка, а раніше – і Яни Дугарь, крититикуючи владу за упередженість слідства, за те, що не бажають розшукувати справжніх винуватців цього злочину. Зокрема, 10 серпня під стінами Офісу Генпрокурора активісти влаштували гучний і принциповий пікет проти дій очільниці відомства Венедиктової.

Також нагадаємо, що 12 грудня 2019-го в МВС було проведено екстрений брифінг щодо затримання осіб, яких підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. На брифінг прибули президент Володимир Зеленський, генпрокурор Руслан Рябошапка, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Суспільству розповіли, що вбивство журналіста Павла Шеремета “розкрито”. Затримано групу: лідера гурту Riffmaster, сержанта Сил спеціальних операцій Андрія Антоненка, дитячу лікарку та волонтерку Юлію Кузьменко і медсестру військового батальйону, волонтерку Яну Дугарь. Серед фігурантів справи назвали також «Пуму» і «Бучу» – відомих учасників АТО, волонтерів. Усіх їх – без судового вироку! – назвали причетними… Між тим, подружжю Грищенків ніхто підозри щодо вбивства Шеремета не пред’являв. Однак в багатьох ЗМІ їхні прізвища відразу ж після брифінгу стали фігурувати в контексті підозрюваних. Якщо влада сказала про “причетність”, то й покотилося страшне колесо облудних звинувачень на різних інформресурсах. І “розпинали”…  “Український репортер” в багатьох статтях на цю тему ставив питання руба: чи не з 1937-го котиться це “колесо” репресій? І як його зупинити? Де стіна закону і права?

Захисниця України, волонтерка Інна Грищенко (фронтовий позивний «Пума») два місяці і 18 днів провела в одиночній камері київського ізолятора тимчасового тримання. Її чоловік – український воїн Владислав Грищенко (також захисник України!) – досі за гратами. Без судового вироку. На три, а то й на п’ять штихів закопують в землю одвічний принцип гуманізму. Тому забудьте, що сей основоположний правничий постулат торжествує у тій чи іншій справі беззаперечно, твердо, як аксіома.

В Печерському суді кореспонденти “Українського репортера” бачили, як під час розгляду клопотань у справі Інни Грищенко суддя час од часу писав комусь есемески в телефоні, прикривши його томиком матеріалів. І робив вигляд начебто уважно слухає, з’ясовує, вивчає, прагнучи прийняти справедливе, зважене, обґрунтоване і мотивоване рішення. Через деякий час інша суддя у цій же справі (того ж Печерського) винесла ухвалу, в якій зовсім не зазначила, які ж ризики існують, що Грищенко може ухилятися від слідства, втекти, впливати на свідків. А навіщо? Простіше повторити, пробубоніти прокурорський документ про те, що «ризики при обранні запобіжного заходу продовжують залишатися», а потім, потупивши очі в підлогу, залишити суддівську залу. Фраза про «ризики» повторюється від суду до суду, перекочовує з ухвали до ухвали. (Подібний суддівський стиль спостерігали і під час розгляду клопотань щодо Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка, Яни Дугарь. І постійно прокурори белькотали про “ризики”…). Уся ця братія (разом узята) просто знущається з українського народу. І знущаються вже три десятиліття! Але ж терпець в народу колись увірветься.

Між іншим: глибоко вразила ситуація, коли в Апеляційному суді люди навстоячки виконували Державний гімн України. Співала й Інна Грищенко (за гратами). Співали її батьки – захисник України з позивним “Дєд”, мама – волонтерка із псевдо “Бандерівка”. Співав брат, ветеран АТО, якого було поранено на фронті. Співала донька Інни – школярка Дарина. Багато хто витирав сльози, плакав.

А знаєте, хто не підвівся з лавки під час виконання Державного Гімну? Представник держави, тобто прокурорський працівник. Сидів, потупивши очі, опустивши голову. Як це називається? Кого судять? Воїнів, захисників України? Яка роль прокурора? Отака дивовижна ситуація. Кіно знімай. Для усього світу.

От і скажіть, які ризики втечі чи перешкоджання слідчим діям з боку підозрюваних? Наприклад, «Пума» була на передовій, під обстрілами, життям ризикувала заради України, бойових побратимів. Невже вона буде уникати викликів на допит до слідства? Навпаки – Інна заявила в суді, що дає згоду навіть на відеофіксацію під контролем поліції свого перебування під домашнім арештом. Однак їй все одно не ймуть віри. Це ж як треба не поважати захисницю України, як треба не любити свій хоробрий, войовничий народ, щоб прошварготіти: «Залишити під вартою»!

А ми ж знаємо, як восени 2014-го сумнозвісна суддя Печерського суду Світлана Волкова звільнила із СІЗО екс-командира “Беркута” Дмитра Садовника, якого обгрунтовано підозрюють у розстрілі 39 Героїв Небесної Сотні. Катюга Садовник відразу ж втік до Московії. Волкову лише звільнили з посади, а потім вона благополучно поновилася на роботі. Це і є справедливість по-українському?! Ні, це якийсь суддівський “космос”!

«Пума» на Майдані була із Садовником по різні сторони барикади. Сьогодні цей злочинець – в шоколаді, мабуть “розганяє” мітингувальні майдани в Білорусі. Інна місяці провела в камері-одиночці. Ось такі жахливі контрасти.

Українці звикають до цих контрастів, хоч в душі лають, клянуть цей слідчий каток, який «утюжить» людські долі. Але що вдіяти можуть? Тебе не чують. Глухо як у танку. Але українці твердо знають і вірять: вони все одно переможуть зло. Такий народ не здолати! Тільки ось на нарах мають опинится ті, хто “шив” цю справу!

Читайте також:

Справа про вбивство Шеремета: лікарка Юлія Кузьменко – на волі!

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *