Рада визнала незаконними вибори президента РФ в анексованому Криму

Верховна Рада визнала нелегітимними вибори президента Росії на території анексованого нею Криму. За постанову №8168-1 “Про Заяву Верховної Ради

України стосовно невизнання Україною легітимності виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь” проголосували 255 народних депутатів.

“Враховуючи триваючу збройну агресію Російської Федерації проти України, яка розпочалася 20 лютого 2014 року та результатом якої є незаконна окупація Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та районів у Донецькій та Луганській областях, Верховна Ради України має висловити свою позицію щодо незаконної спроби окупаційної російської адміністрації”, – йдеться у пояснювальній записці.

Таким чином український парламент не визнає легітимність голосування і результати виборів президента Росії в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, які є частинами України, але протиправно окуповані країною-агресором.

Нагадаємо, 18 березня, в четверту річницю російської анексії півострова, у Росії відбулися вибори президента. Голосування провели і в окупованому Криму, жителі українського півострова вперше могли обирати президента РФ.

Чинний президент РФ Володимир Путін отримав майже 77% голосів і залишиться у Кремлі на наступні 6 років.

Раніше верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявляла, що Євросоюз не визнаватиме виборів на півострові. А вісім європейських Міністрів закордонних справ (Данії, Естонії,  Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та України) випустили спільну заяву, де наголосили:

“Росія заявляє, що «анексія» відображає собою «зміну ситуації на місці».

Твердження, що за міжнародним правом Крим є частиною України, розглядається тепер Росією як сепаратизм і карається законом. Проте претензії Росії на Крим не були визнані жодним членом міжнародної спільноти.

Навпаки ­– міжнародна спільнота всебічно засуджує порушення міжнародного права та безперервну мілітаризацію Криму Росією. Генеральна Асамблея ООН прийняла низку резолюцій, які підтверджують підтримку організацією територіальної цілісності України.

Європейський Союз спільно з багатьма партнерами, включаючи Сполучені Штати, Канаду та Норвегію, запровадив політику неприйняття анексії та ввів низку санкцій проти осіб і організацій, які їй сприяли.

Будівництво Керченського мосту розглядається в цьому ж контексті. Було введено заборону торгівлі та інвестиційної діяльності в Криму, а також обмеження на подорожі на півострів.

Нарешті, ЄС не визнає результатів виборів, які проводяться Росією в Криму. Ми не дозволимо Криму зникнути з міжнародного порядку денного”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *