Вистава «Сталкери» із Ірмою Вітовською – гучна подія у театральному житті України

На столичних акторів чекають у Львові. У четвер, 29 березня, в кінотеатрі ім. О. Довженка, що на Сихові, відбудеться показ вистави «Сталкери», яка вже стала гучною подією у театральному житті України.

«Сталкери» – це спільна постановка Театру «Золоті ворота» та Київського академічного Молодого театру. Вистава здобула престижну театральну премію «Київська Пектораль». Автор цієї специфічної комедії – відомий український драматург Павло Ар’є. Режисер – Стас Жирков.

До речі, саме «Сталкери» є початком співпраці режисера Жиркова та драматурга Ар’є. Від часу прем’єри у 2015-му вистава з величезним успіхом іде в Києві, неодноразово брала учать в українських та міжнародних фестивалях, а також гастрольних турах.

Головну роль у виставі «Сталкери», роль Баби Прісі, виконує знаменита українська актриса, заслужена артистка України Ірма Вітовська.

За сюжетом «Сталкерів», забуті, нікому непотрібні, живуть собі десь у покинутому чорнобильському селі чудернацька Баба Пріся, її хвороблива донька Слава і придуркуватий онук Вовчик. Колись у Вовчика був ще тато, але його вже давно немає: одного разу він нишком зібрав найнеобхідніші речі – свої документи і всі гроші – й зник у невідомому напрямку…

Це специфічна комедія, де міф та реальність мають однакову силу, де радіоактивний гумор межує з правдою нашого життя, де картопля – делікатес, а «згущьонка» – просто фантастика! «Чому ми живемо в зоні, а інші люди живуть там – «не в зоні»?

У виставі «Сталкери»  Чорнобильська зона відчуження набуває метафори цілої України, штучно відрізаної від світу.

У спектаклі виразно і точно озвучені основні страхи та ілюзії українців. Міфічна Європа, подорож до якої фінансово недоступна для більшості населення країни, лякає своїми «свободами». Тікати з цього світу можна тільки на той… звідки ще ніхто не повертався…

На афішах творча команда «Сталкерів» поставила позначку із віковим обмеженням для глядачів «16+».

Галина ГУЗЬО

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.