Путіна обрали президентом Росії на наступні шість років. Голосування в Криму – недійсне (+відео)

Володимир Путін отримує 76,67% голосів на виборах президента Росії після обробки 99,75% бюлетенів. Про це повідомляє ЦВК РФ. Тобто за чинного президента РФ віддали голоси 54,4 млн громадян Росії.

У кандидата від КПРФ Павла Грудініна 11,79% голосів, у лідера ЛДПР Володимира Жириновського – 5,66%.

Решта кандидатів на цей момент набирають менше 2% голосів: Ксенія Собчак – 1,67%, Григорій Явлінський – 1,04%, Борис Тітов – 0,75%, Максим Сурайкін – 0,68%, Сергій Бабурін – 0,65 %.

Явка виборців становить 67,4%.

Нагадаємо, вибори президента РФ росіяни провели і в окупованому Криму. 18 березня виповнилась четверта річниця анексії півострова. Жителям окупованого півострова вперше довелося голосувати за президента РФ. Раніше верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявляла, що Євросоюз не визнаватиме виборів на півострові.

З гнівною заявою щодо проведення окупантами голосування на українському півострові виступив Президент України Петро Порошенко. Він зробив відеозвернення, де заявив, що результати незаконного голосування є нікчемними та не матимуть жодних правових наслідків. Легітимними президентськими виборами в Криму можуть бути лише вибори президента України.

Як завжди, Порошенко подякував міжнародним партнерам за підтримку. І висловив вдячність тим кримцям, які не взяли участі у цьому фарсі, незважаючи на серйозний тиск, який вони зазнавали.

“Їхній мовчазний протест красномовно засвідчив:  Крим – це  Україна!” – завив гарант.

Громадяни Росії, які проживають в Україні, проголосувати не змогли. Такою була позиція МВС, яке зачинило 18 березня російські диппредставництва. Більше про це читайте тут:

Московське посольство за ґратами. «П’ята колона» не змогла пройти на виборчі дільниці (+відео, фото)

Фото ТАСС

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *