Ксенія Собчак: Крим – це Україна (+відео)

Російська світська левиця і телеведуча Ксенія Собчак, яка заявила про намір балотуватися в президенти РФ у березні 2018 року, привселюдно назвала анексований Росією Крим українським з точки зору міжнародного права.

“Відповідаю прямо те, що думаю, не буду ухилятися. З точки зору міжнародного права, Крим – український. Крапка. Далі давайте розмовляти. Як це буде відбуватися, що буде далі, як буде продовжуватися життя людей в Криму. Тому що це, власне, дуже важливо. Як ці люди завтра повернуться в Україну? Там дійсно величезна кількість російських людей, які це дійсно підтримують. Але на конкретне запитання я даю конкретну відповідь: ми порушили наше слово, ми порушили Будапештський меморандум 94 року. Ми обіцяли, і ми цю обіцянку не виконали. Крапка”, – заявила Собчак на прес-конференції.

Одразу після цієї заяви на Собчак посипалася лавина критики з боку російських чиновників і політиків. Найбільше обуруюються можновладці окупаційної влади Криму.

Ксенія має право на сміливі заяви, навіть на такі, що йдуть врозріз із позицією Кремля. Її батько Анатолій Собчак – перший мер Санкт-Петербурга і людина, з чиєї команди вийшов президент Росії Володимир Путін. До речі, Собчак-старший публічно заявляв, що Крим – це територія Росії.

Нагадаємо, що Крим був анексований Росією в 2014 році після Революції Гідності. Для легітимізацї анексії РФ провела псевдореферендум. Україна і міжнародне співтовариство заперечують його законність і не визнають півострів територією Росії. У відповідь на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, СШАЄС і деякі країни запровадили санкції проти Росії.

Офіційно приєднання Криму до РФ визнали шість країн: Афганістан, Венесуела, Куба, Нікарагуа, КНДР, Сирія, а також самопроголошена Абхазія.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *