Микола Пасальський сидітиме на нарах два місяці. Справа про хабарництво
У п’ятницю, 15 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Миколі Пасальському, якого було викрито у шахрайстві та підбурюванні до надання неправомірної вигоди за сприяння у призначенні на посаду члена наглядової ради НАК «Нафтогаз України».
Прокурор САП наполягав обрати Пасальському запобіжний захід – тримання під вартою з альтернативою внесення 7,684 мільйона гривень застави. Суд вирішив – Пасальский повинен перебувати під вартою 60 діб з альтернативою внесення застави розміром понад 4 мільйони 998 тисяч гривень.
Фабула цієї справи, про яку вже розповідав “Український репортер”: днями детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили та затримали учасників злочинної групи, серед яких – директорка департаменту доступу до публічної інформації Офісу Президента України Світлана Кондзеля, ексзаступник міністра культури України Вікторія Ліснича, а також колишній радник Гостомельського селищного голови Микола Пасальський. Їх підозроюють в отриманні хабара.
Як розповідав “Український репортер”, в ході негласних слідчих розшукових дій детективи НАБУ задокументували факт вимагання з фізичної особи 300 тисяч доларів США неправомірної вигоди за сприяння у призначенні на керівну посаду до НАК «Нафтогаз України».
Учасників угруповання було затримано одразу після одержання першого траншу неправомірної вигоди у сумі 150 тисяч доларів США.
Пасальський особливо “прославився” торік. Як розповідав “Український репортер”, 42-річного екс-голову гостомельського осередку партії УКРОП обвинувачували за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу («Грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю»).
Пригода сталася в липні на вул. Воскресенській у столиці. Пасальський вигулював собаку бійцівської породи без повідка та намордника, за що дістав зауваження від місцевої мешканки. У відповідь він почав лихословити та вдарив жінку в голову, заподіявши їй легкі тілесні ушкодження.
https://www.facebook.com/tsn.ua/videos/2127889693936127/
Дніпровський районний суд Києва оголосив вирок Пасальському – 1 рік обмеження волі з іспитовим строком 2 роки.
Пасальського визнано винним у кримінальному правопорушенні за ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство).Також суд зобов’язав його сплатити постраждалій Тетяні Лавриненко 1773 гривні відшкодування матеріальної шкоди та 25 тисяч гривень відшкодування моральної шкоди.
Оскільки пасальський очолював Гостомельський первинний осередок УКРОПу, то на зборах його було позбавлено членства в УКРОПі.
За таке рішення проголосували всі учасники зборів. Київська обласна організація УКРОПу засудила дії голови Гостомельського осередку Миколи Пасальського під час інциденту, 9 липня.
Раніше Пасальський був радником Гостомельського селищного голови, колишнього регіонала Юрія Прилипка. В Подільському районному суді Києва торік розглядалася справа про шахрайство, підсудним у якій був Микола Пасальсьский.
До речі. Знову говорять про Гостомель через обвинувачення Пасальського у шахрайстві.
Не може не дивувати велика кількість кримінальних проваджень, які стосуються деяких депутатів Гостомельської селищної ради, гостомельських посадовців.
Напрошується висновок: за період перебування на посаді селищного голови Юрія Прилипка Гостомель може встановити неофіційний рекорд з кількості судових процесів та кримінальних проваджень. Одні судові процеси тривають вже четвертий рік, а інші – третій. Скажімо, упродовж двох років Феміда не може дати правову оцінку діям місцевого депутата Сергія Чемериса.
А йдеться усього про один епізод у справі Чемериса! Нагадаємо, що у 2017 році правоохоронці – працівники Київської місцевої прокуратури №5 спільно з колегами із СБУ – затримали Чемериса за підозрою у хабарництві. Чемерис поєднує депутатство з роботою на посаді старшого інспектора відділу з благоустрою Гостомельської селищної ради.
Прокуратура Києва тоді ж зазначала, що чиновник “зажадав від підприємця грошову винагороду в розмірі 30 тисяч гривень за сприяння в укладенні договору щодо розміщення об’єктів пересувної торгівлі на території Гостомеля. Посадовця затримано після одержання ним другого траншу неправомірної вигоди у сумі 20 тисяч гривень. На даний час за місцем роботи фігуранта кримінального провадження тривають обшуки”.
Отож за два роки суд так і не спромігся сказати своє слово щодо цієї справи.
Тягне на своєрідний рекорд й такий факт: роками Феміда не може дати правової оцінки діям Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка, який фігурує в декількох кримінальних провадженнях.