Суд обрав запобіжний захід топ-чиновницям, яких підозрюють у хабарництві

Чи будуть ці пані в СІЗО? Днями детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили та затримали учасників злочинної групи, серед яких – директорка департаменту Офісу Президента України Світлана Кондзеля, ексзаступник міністра культури України Вікторія Ліснича, а також ексрадник Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка Микола Пасальський. Їх підозроють в хабарництві.

Як розповідав “Український репортер”, в ході негласних слідчих розшукових дій детективи НАБУ задокументували факт вимагання з фізичної особи 300 тисяч доларів США неправомірної вигоди за сприяння у призначенні на керівну посаду до НАК «Нафтогаз України».

Учасників угруповання було затримано одразу після одержання першого траншу неправомірної вигоди у сумі 150 тисяч доларів США, повідомляє пресслужба САП.

15 листопада Вищий антикорупційний суд застосував до Світлани Кондзелі запобіжний захід у вигляді цілодового домашнього арешту. Крім того, на підозрювану покладено ряд процесуальних обов’язків, в тому числі носіння електронного браслету.

Прокурор САП наполягав на застосуванні до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 7,684 млн гривень застави.

15 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід і для ексзаступника міністра культури Вікторії Лісничої – – тримання під вартою на 60 діб. Про це також писав “Український репортер”.

Відповідне рішення у п’ятницю оголосила слідча суддя Катерина Широка.

“Застосувати до підозрюваної Лісничої Вікторії Миколаївни, 15 травня 1978 року народження, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб до 13.01.2020 року включно, взяти Лісничу Вікторію Миколаївну, 1978 року народження, під варту в залі суду “, – оголосила рішення суддя.

Також суд визначив підозрюваній Лісничій заставу – 576 тис. 300 грн.

Прокурор САП просив арештувати Вікторію Лісничу з можливістю внесення застави у розмірі 7 млн. 634 тис. грн.

За його словами, підозрювана має змогу сплатити вказаний розмір застави, оскільки володіє автомобілем BMWX6 2016 року, може дозволити собі орендувати квартиру вартістю 2,5 тис. дол. на місяць, має квартиру у Києві площею 101 кв м і вартістю у 150 тис. дол., а також будинок у столиці по вул. М. Драгомирова вартістю 4 млн 425 тис. грн, на вул. Ірпінській – площею 97 кв м і вартістю 4,5 млн грн, а також нерухомість на Кловському Узвозі вартістю 900 тис. грн.

Прокурор також розповів, що під час обшуків у автомобілі Лісничої було виявлено і вилучено боргові розписки на 342 тисячі доларів.

У п’ятницю, 15 листопада 2019 року, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному – ексрадникові Гостомельського селищного голови Миколі Пасальському. Його було викрито у шахрайстві та підбурюванні до надання неправомірної вигоди за сприяння у призначенні на посаду члена наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

Суд частково задовольнив клопотання прокурора, який наполягав на обранні чоловіку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 7,684 млн гривень застави, та застосував до підозрюваного запобіжний захід – тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави розміром понад 4 млн 998 тис. гривень.

На фото: Світлана Кондзеля

Фото: 112.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *