Гостомель встановлює “рекорд” за кількістю кримінальних проваджень. Знову – затримання

Співробітники Служби безпеки України викрили головного спеціаліста відділу мостобудування та архітектури Гостомельської селищної ради.

За дві тисячі доларів чиновниця обіцяла підприємцю своє сприяння у отриманні дозвільних документів на розміщення чотирьох МАФів для роздрібної торгівлі продуктами. Правоохоронці затримали зловмисницю у робочому кабінеті селищної ради після отримання першої частини “заявленого прохання” – 500 доларів у гривневому еквіваленті.

Тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо оголошення затриманій про підозру та обрання судом міри запобіжного заходу. Викриття зловмисниці проводили співробітники СБУ, ГУ Нацполіції столиці під процесуальним керівництвом прокуратури Києва.

Не може не дивувати велика кількість кримінальних проваджень, які стосуються деяких депутатів цієї селищної ради, гостомельських посадовців. Напрошується висновок: за період перебування на посаді селищного голови Юрія Прилипка Гостомель може встановити неофіційний рекорд з кількості судових процесів та кримінальних проваджень. Одні судові процеси тривають вже четвертий рік, а інші – третій. Скажімо, упродовж двох років Феміда не може дати правову оцінку діям місцевого депутата Сергія Чемериса.

А йдеться усього про один епізод у справі Чемериса! Нагадаємо, що у 2017 році правоохоронці – працівники Київської місцевої прокуратури №5 спільно з колегами із СБУ – затримали Чемериса за підозрою у хабарництві. Чемерис поєднує депутатство з роботою на посаді старшого інспектора відділу з благоустрою Гостомельської селищної ради.

Прокуратура Києва тоді ж зазначала, що чиновник “зажадав від підприємця грошову винагороду в розмірі 30 тисяч гривень за сприяння в укладенні договору щодо розміщення об’єктів пересувної торгівлі на території Гостомеля. Посадовця затримано після одержання ним другого траншу неправомірної вигоди у сумі 20 тисяч гривень. На даний час за місцем роботи фігуранта кримінального провадження тривають обшуки”.

Отож за два роки суд так і не спромігся сказати своє слово щодо цієї справи.

Тягне на своєрідний рекорд й такий факт: роками Феміда не може дати правової оцінки діям Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка.

Наприклад, торік прокуратура проінформувала: Київська місцева прокуратура №1 завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно Гостомельського селищного голови. Його підозрюють у розтраті бюджетних коштів, виділених на капітальний ремонт доріг у Гостомелі.

Правоохоронці стверджують, що місцевому бюджету було завдано збитків на суму понад 700 тисяч гривень, що документально підтверджено.

Знову ж: суд досі не сказав свого слова щодо цього обвинувачення.

Якась судова безкінечність, туманність Феміди. Між тим, непокаране зло, як відомо, обертається новим злом. Чиновники, деякі депутати бачать, що можна й собі заробити на “булочку з ікрою”. І не гають часу.

Згадаймо також, як колишня депутатка селищної ради Наталія Черінська заявила під час слідства: «Члени виконкому Гостомельської селищної ради, а тим більше селищний голова, який підписує рішення, нікому нічого просто так не роблять».  16 квітня Наталію Черінську було засуджено за хабарництво до штрафу на суму 25 500 гривень. Гуманний вирок пояснили тим, що обвинувачена пішла на співпрацю зі слідством, визнавши вину, а також пом’якшувальні обставини.

Запам’ятайте цю фразу: “Нікому нічого просто так…”. Неписане правило Гостомеля. Страшне.

Чи про таку судову реформу мріють мільйони українців?

На фото: Голосіївський район Києва. Надпис на дверях житлового будинку, в якому розміщується суд. У 2018 році тут слухали справу Юрія Прилипка.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *