У Печерському суді наклали арешт на гроші громадян США та Великої Британії

Останні сучасні шоу-бізнесові тренди світу, безперечно, привернули до себе увагу. В 2020 році Боб Ділан вигідно продав видавцям власний авторський каталог, у 2021 році свої авторські права продали Мадонна, Red Hot Chili Peppers, ZZTOP, Брюс Спрінгстін та ще сотні західних виконавців.

До слова, максимально підняв планку цієї хвилі Брюс Спрінгстін: його майнові права Sony купили за рекордні 500 мільйонів доларів. Iнвестиційні фонди, що керують фінансами пенсійних фондів, корпорацій, приватних інвесторів, за минулий рік теж вклали мільярди доларів у авторські права глобального музичного ринку.

На цьому фоні події в українському шоу-бізнесі станом на січень 2022 року вражають своєю архаїчною нецивілізованістю й жахають цинізмом та відвертим «бєспрєделом», якого раніше не траплялося за жодного президента України.

Наразі відзначилася поновлена за часів Зеленського суддя Печерського райсуду Києва Світлана Волкова, що відома своїми симпатіями до ексберкутівців, яких звинувачують у вбивствах на Інститутській у лютому 2014-го (не плутати з іншою суддею Печерського районного суду Києва Вітою Бортницькою, що на днях згідно з інформацією сайту “Миротворець” потрапила до бази “Миротворця” за “руйнування судової системи України” та “фабрикацію справ”).

Волкова арештувала на невизначений термін рахунки колективної організації ПО УЛАСП, що виплачує понад 80 % всіх роялті в Україні– причому з можливістю обернення їх в дохід держави Україна!

Ніколи раніше держава не дозволяла собі зазіхати на гроші іноземних авторів зі США, Великобританії, Німеччини та всесвітньовідомих корпорацій Warner, Universal  і Sony, чия музика звучить в Україні всюди. Не кажучи про, власне, національних авторів, виконавців та музичні видавництва, на інтереси яких кожній владі традиційно начхати… Але за нинішньої влади з легкістю перетнули й цю “червону” лінію.

Днями на адресу Генпрокурора Ірини Венедиктової надійшов «ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ВІД МУЗИЧНОЇ ІНДУСТРІЇ». З нього й стало відомо, що спонукало до таких відверторадикальних дій суддю Світлану Волкову кримінальне повадження 42021102060000165, яке шоу-індустрія вбачає відверто замовним і яке прокурори столичної Печерської районної прокуратури розпочали за… свідченнями чотирьох осіб, що тісно пов’язані з “конкуренткою”– Українською агенцією з авторських та суміжних прав (ГО УААСП).

Імена цих осіб добре відомі. Це – Валерій Харчишин, генеральний директор ГО УААСП, лідер гурту «Друга Ріка»; Тарас Тополя, віце-президент ГО УААСП, лідер гурту «Антитіла»; його колега по групі й член авторської ради ГО УААСП Сергій Вусик і Сергій Рижий– екс-директор з розвитку ГО УААСП, колишній працівник прокуратури, а нині шеф музичного видавництва УМІГ, який представляє в Україні авторські інтереси групи «Антитіла» та потужного російського РАО, а сьогодні активно намагається інтегрувати в український шоу-бізнес російський стрімінговий сервіс «ФОНМІКС» під брендом «РОЗУМ».

При всьому при цьому питання, яке давно хвилює український шоу-бізнес та неодноразово піднімалося в ЗМІ щодо постійно зникаючих з ГО УААСПу мільйонів авторського роялті – слідчі Печерської прокуратури, плідно спілкуючись з топ-менеджментом Української агенції з авторських та суміжних прав, чомусь обійшли стороною. Дивно не зацікавилися.

Натомість молода блондинка-прокурорка Марина Матюшенко, як зазначається у вищезгаданому ЛИСТІ, «базуючись виключно на свідченнях Сергія Вусика та власних припущеннях, не підкріплених матеріалами справи», активно пропагує тези про нібито розкрадання лідером виплат роялті в країні авторських коштів через нібито «компанії-прокладки». Хоча офіційні банківські цифри руху коштів на рахунках ГС УЛАСП, ГС ОКУАСП і ПО УЛАСП свідчать геть протилежне .

Отже Печерський суд і Печерська прокуратура не тільки вляпалися в черговий скандал, що підриває й без того хиткий авторитет правової системи всередині нашої країни, а й невідомо навіщо псують міжнародний імідж держави в очах ключових світових союзників напередодні можливої російської агресії та допомагають тим силам, які зацікавлені в колапсі й тотальній руйнації збору роялті в Україні.

 

Олександр ЯГОЛЬНИК, продюсер, композитор, публіцист, поет, драматург

 

 

 

 

Like

Олександр Ягольник

продюсер, композитор, публіцист, поет, драматург


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *