Генпрокурор Луценко пообіцяв нову “спецконфіскацію” на три мільярди гривень

Генеральний прокурор Юрій Луценко анонсував ще одну спецконфіскацію коштів “організованого злочинного угруповання” колишнього президента України Віктора Януковича на суму 3 мільярди гривень. Таку заяву генпрокурор зробив на засіданні комітету з питань національної безпеки та оборони.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко – на засіданні Комітету з питань національної безпеки і оборони, де розглядається питання щодо стану конфіскації грошових коштів і матеріальних активів В.Ф. Януковича та його оточення.

Опубліковано Ларисою Сарган 17 січня 2018 р.

Луценко відмовився повідомляти деталі, як, де і коли відбуватиметься нова спецконфіскація, лише сказав, що у першій половині 2018 року.

Водночас незабаром до України можуть повернутися півтонни золота, що привласнило оточення Януковича. Про його арешт у Швейцарії 4 вересня заявляв заступник генпрокурора Євген Єнін. Луценко уточнив, що йдеться про 460 кг золота, запевнив, що його власники, які є представниками “старої злочинної влади”, встановлені, однак відмовився повідомляти, кому саме. Подейкують, що це брати Кацуби.

Генпрокурору довелося  розповісти подробиці попередньої спецконфіскації. Рішенням Краматорського міськсуду Донецької області, текст якого просочився у ЗМІ, до державного бюджету повернули $1,1 млрд і облігацій на $200 млн. Облігації одразу пішли до НБУ і були скеровані на зменшення зовнішнього боргу держави. Ще $220 млн повернув державі Соснівський райсуд міста Черкаси.

“1,1 мільярда плюс 200 мільйонів та плюс ще 220 мільйонів, виходить 1,5 мільярда доларів, копієчка в копієчку. З них – 577 мільйонів гривень, це приблизно  110 мільйонів доларів, у грошовій формі, 65 мільйонів доларів – майно футбольного клубу “Металіст” і 1,5 мільярда гривень по ОВДП, на які також зменшиться зовнішній борг“, – повідомив Луценко.

І поскаржився, що через скандал зі спецконфіскацією банки відмовляються виконувати рішення по спецконфіскації без приписів виконавчої служби. Зокрема, зависли “живі” $110 млн і 1,5 млрд грн ОВДП.

Генпрокурор запевняє, що спецконфіскація $1,5 млрд Януковича є абсолютно законною, адже розслідування діяльності злочинного угруповання під керівництвом екс-президента-втікача тривало три роки, схеми розкрадання і відмивання грошей підтверджені 30-ма вироками судів.

Загалом засуджено майже три десятки осіб – від керівників маленьких підприємств, через які відмивали кошти, до першого заступника міністра економіки (Сухомлин, отримав 5 років умовно). Прізвища називати відмовився. В оборудках старого режиму брали участь 500 українських та іноземних компаній.

Вкрадені гроші задля “відмивання” виводили до азійських країн, Кіпру, Латвії, після чого заводили в українські банки, насамперед, до “Ощадбанку”, де за них брокером Investment Capital Ukraine (ICU) купувалися цінні папери – облігації внутрішньо-держаної позики, які приносили 9% річних доходів у валюті. Участь брокера у махінаціях перевірили ГПУ та Держкомісія з цінних паперів, однак порушень чинного законодавства у діях ІСU не знайшли, оскільки вони лише оформлювали купівлю облігацій за кошти на рахунках вітчизняних банків за маржу.

Більше про “спецконфіскацію грошей Януковича” можна почитати тут


Rost

Журналіст “Українського репортера”