“Paradise Papers”: свої статки в офшорах сховали 68 українців

Принаймні 68 громадян України – 55 чоловіків і 13 жінок – сховали свої статки та бізнес в офшорах. Це випливає з аналізу розслідування “Paradise Papers”, проведеного Міжнародним консорціум журналістів-розслідувачів на основі аналізу 13,4 мільйона документів юридичної компанії Appleby, яка допомагає людям створювати офшори і обслуговує їх.

Шукаючи українців, документи “Paradise Papers” вивчали експерти аналітичної системи YouControl.

З 57 офшорів, власниками яких є українці:

  • 27 зареєстровані на Британських Віргінських островах;
  • 11 – на Бермудських островах, 7 – на Мальті;
  • 4 – на острові Мен;
  • 3 – на Кайманових островах;
  • 3 – на Сейшельських островах;
  • 1 – у Великобританії;
  • 1 – на острові Джерсі.

Дві третини українців, що відкривали офшори, про які дізналися автори “Paradise Papers”, є керівниками або власниками різних підприємств у нашій країні.

Раніше автори “Paradise Papers” повідомляли, що офшор створив і Президент України Петро Порошенко. У розслідуванні програми “Слідства-Інфо” йшлося, що метою створення офшору Порошенком є мінімізація податків, а не публічна обіцянка гаранта передати кондитерський бізнес Roshen у “сліпий траст”.

Також із розслідувань НАБУ випливало, що офшори має мер Одеси Геннадій Труханов і колишній народний депутат Микола Мартиненко.

Журналісти-розслідувачі заявляють, що це лише верхівка айсберга, найближчим часом буде оприлюднено свіжий компромат на світову еліту, в тому числі українську, яка не хоче платити податки і ховає гроші в офшорах. За даними авторів “Paradise Papers”, найбагатші люди світу, політики, знаменитості та транснаціональні корпорації сховали в офшорах майже 8 трильйонів євро.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + four =