“Paradise Papers”: світова еліта сховала в офшорах майже 8 трильйонів євро

Найбагатші люди світу, політики, знаменитості та транснаціональні корпорації сховали в офшорах майже 8 трильйонів євро. Ця сума приблизно дорівнює ВВП Великої Британії, Японії і Франції разом узятих. Про це йдеться у розслідуванні “Paradise Papers”, яке підготував Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів на основі аналізу 13,4 мільйона документів юридичної компанії Appleby, яка допомагає людям створювати офшори і обслуговує їх.

Зокрема, понад 600 млрд євро щороку переміщуються транснаціональними корпораціями за допомогою системи трастів, фондів і “компаній-одноденок. При цьому переважна більшість таких операції не є незаконними.

В ухилянні від сплаті податків з допомогою офшорів викрили такі корпорації, як Nike, Apple, Deutsche Post, Deutsche Bank, Meininger, Siemens, Allianz і Bayer. Про це пише Sueddeutsche Zeitung. Гроші ховають в офшорах 19 острівних держав.

Paradise Papers

Зокрема, “Paradise Papers” доводять, що міністр торгівлі США Вілбур Росс має частку в судноплавній компанії, яка належать людям з оточення президента Росії Володимира Путіна і перебуває під санкціями.

Загалом у Paradise Papers фігурують щонайменше 13 людей із найближчого оточення президента США Дональда Трампа: міністр торгівлі Вілбур Росс, держсекретар Рекс Тіллерсон, віце-голова наглядової ради Федерального резерву США Рендел Куарлес, гендиректор Blackstone Group Стівен Шварцман, радники Трампа Карл Ікахн, Томас Баррак-молодший та Гері Кохн, а також 6 спонсорів президентської кампанії Трампа.

З документів також випливає, що російські державні компанії “ВТБ Банк” та “Газпром” через фонд DST Global інвестували у Facebook і Twitter. Зокрема “ВТБ Банк” вклав у DST Global $191 млн.

Майже 10 млн фунтів стерлінгів своїх приватних грошей сховала в офшорах на Кайманових островах і Бермудах британська королева Єлизавета ІІ. Частину своїх статків вона через Герцогство Ланкастерське тримає у компаніях BrightHouse і Threshers. Герцогство Ланкастерське керує приватною власністю королеви, яка оцінюється в 0,5 млрд фунтів стерлігнів. Воно вже випустило заяву, що королева не знала про такі інвестиції.

У компрометуючих документах фігурує і Президент України Петро Порошенко. З них випливає, що він створив офшорну компанію не для того, щоб передати Roshen у “сліпий траст”, а мінімізувати податки.

Журналісти-розслідувачі заявляють, що це лише верхівка айсберга, найближчим часом буде оприлюднено свіжий компромат на світову еліту, яка не хоче платити податки і ховає гроші в офшорах. Поки що оприлюднено дані на 120 політиків з майже 50 країн світу.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 12 =