Президент України попросив відправити миротворців на Донбас

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Державним секретарем США Рексом Тіллерсоном, повідомляє прес-служба голови держави.

Співрозмовники обговорили результати американо-російських переговорів у Москві 12 квітня.

Петро Порошенко висловив співчуття рідним та близьким американського представника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, загиблого внаслідок підриву патруля на окупованій території, а також засудив усі форми постійного перешкоджання бойовиками роботі СММ ОБСЄ.

Президент України запропонував активізувати розгляд питання про розміщення на Донбасі міжнародного миротворчого контингенту під егідою ООН.

Сторони висловили занепокоєння у зв’язку з небезпечним розвитком ситуації на Донбасі і відзначили важливість виконання Росією Мінських домовленостей, передусім їх безпекових елементів.

Петро Порошенко закликав до збереження єдиного міжнародного фронту в політиці санкцій щодо Російської Федерації до повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

У свою чергу держсекретар США наголосив на важливості впровадження реформ в Україні і боротьби з корупцією. Рекс Тіллерсон запевнив українського президента, що санкції проти Росії будуть збережені, поки вона не поверне контроль над Кримським півостровом Україні і не будуть виконані мінські домовленості.

Також сторони обговорили зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США та графік двосторонніх контактів, у тому числі на найвищому рівні.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 1 =