“Paradise Papers”: Roshen “сховався” в офшорі, щоб мінімізувати податки (+відео)

Метою створення офшору Президентом України Петром Порошенком є мінімізація податків, а не публічна обіцянка гаранта передати кондитерський бізнес Roshen у “сліпий траст”. Про це йдеться у розслідуванні програми “Слідства-Інфо” на основі документів юридичної компанії Appleby, які отримав Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів.

“Справа надзвичайно делікатна. Ім’я клієнта – Петро Порошенко. Ми працюємо над реструктуризацією його кондитерського бізнесу (“Рошен”). Для отримання доступу до міжнародних ринків ми збираємося збудувати нову холдингову компанію групи у Люксембурзі. Під ним буде голландський суб-холдинг, який володітиме всіма оперуючими компаніями. З податковими цілями над люксембурзькою компанією буде кіпрська фірма. Вона  володітиме офшорною компанією – ми надаємо перевагу БВО, але Острів Мен також може підійти…

Вона володітиме акціями та отримуватиме дивіденди. Продаж акцій у певний момент є можливою (якщо інвестор запропонує хорошу ціну)”, – йшлося у листі від червня 2014 року української юркомпанії “Авеллум”, що представляє інтереси Порошенка, юристам з фірми Appleby, яка допомагає людям створювати офшори і обслуговує їх.

За даними журналістів, метою перебудови структури корпорації Roshen і виведення її активів у офшори є саме уникнення оподаткування. Тепер офіційним власником Roshen є холдингова компанія Prime Asset Partners Ltd., зареєстрована на Британських Віргінських Островах.

Вона в свою чергу володіє нідерландською Roshen Europe B. V. і кіпрською CEE Confectionery Investments Ltd., на які записана ТОВ “Центрально-Європейська кондитерська компанія” (корпорація “Рошен”).

У свою чергу юристи Порошенка стверджують, що Roshen сплачує всі податки саме в Україні, а представник Порошенка у Верховній Раді Ірина Луценко на засіданні погоджувальної ради назвала матеріали журналістського розслідування “безпідставними домислами”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × four =