На Мальті підірвали журналістку, яка писала про офшори

У понеділок, 16 жовтня, на Мальті підірвали автомобіль, в якому їхала журналістка Дафне Каруана Галіція. Потужна бомба розірвала на шматки Peugeot 108 неподалік від будинку, де мешкала жінка. Відомо, що популярна журналістка і блогер  розслідувала корупційні скандали на Мальті, її навіть називали “жінка-WikiLeaks”.

Одне з її останніх розслідувань стосувалося прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската і двох його найближчих радників. Згідно з публікаціями Галіції, вони були причетні до панамських офшорів, продажу мальтійських паспортів й отримання грошей від уряду Азербайджану.

Сам Мускат назвав інцидент “варварським нападом” і звернувся до правоохоронних органів інших країн за допомогою в пошуку вбивць. Він повідомив, що на Мальту прибудуть офіцери ФБР, які допоможуть з розслідуванням вбивства.

Останні два роки Галіція аналізувала і оприлюднювала документи з так званих Panama Paper – бази даних власників офшорних компаній, які хакери вкрали у Mossack Fonseca – четвертої в світі за розмірами юридичної компанії, що обслуговує ошфори.

За 15 днів до вбивства Дафне Каруана Галіція звернулася в місцеву поліцію і заявила, що їй погрожують.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж пообіцяв грошову винагороду в 20 тисяч фунтів стерлінгів за будь-яку інформацію про вбивць Дафне Каруани Галіції.

Фото Reuters

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *