На фермі під Дніпром відкопують речі загиблих під Іловайськом бійців (+відео)
На Дніпропетровщині у селі Таромському, на території фермерського господарства волонтери гуманітарної місії “Чорний тюльпан” викопали 36 мішків з речами українських воїнів, які загинули під Іловайськом. Про це повідомив депутат міської ради Кривого Рогу Микола Колесник.
“Чим я займаюся у річницю створення «Кривбасу»? Викопуванням речових доказів, разом з командою «Евакуація 200». Викопуємо форму, берці, пояси, кобури, мішки з моргу, з бірками. Речі іловайських хлопців. Усі тридцять шість мішків на одне сільгоспгосподарство завіз у 2014 році тодішній голова Таромського відділку міліції (підсушити трохи). І забув забрати, відморозився, на дзвінки власників господарства не реагував. Люди знайшли мене і попрохали втрутитися, бо ці речі потрібно не закопувати, а поховати”, – написав Колесник у Фейсбуку.
За його даними, всі ці речі були закопані на території рибгоспу восени 2014 року. У зв’язку зі страшною знахідкою Колесник звернувся до правоохоронців. Їм передав знайдені речі захисників. Свідчення дав і фермер, на території якого знайшли ці мішки…
Серед знахідок, крім одягу та взуття, – портативна радіостанція в кишені камуфляжу, листи від дітей, особисті речі, натільні хрести, нагороди…
“Єдина річ, яку не здав під опис, це хрест “Кривбасу”, за номером “019”, – зауважив волонтер.
Члени гуманітарної місії вважають, що це далеко не єдине подібне місце, поруч можуть бути й інші, влаштовані лінивими й байдужими чиновниками.
У поліції Дніпропетровської області створена комісія щодо розслідування всіх обставин неналежного зберігання речових доказів на території фермерського господарства у селі Таромське. Зараз на місці події працюють слідчі, які проводять опис вилучених речей.
“Повідомлення про виявлення волонтерами 36 мішків з особистими речами загиблих в “Іловайському котлі” бійців надійшло до поліції 15 травня. Слідчо-оперативна група Новокодацького відділення поліції м. Дніпра встановила, що під шаром ґрунту знаходяться речові докази за кримінальною справою, яка була відкрита за ст. 348 Кримінального кодексу України у 2014 році.
Сьогодні встановлено, що у 2014 році речові докази були передані на зберігання до фермерського господарства у зв’язку з відсутністю приміщення з відповідними санітарними нормами у відділенні поліції. З яких причин упродовж тривалого терміну за вказаними речовими доказами не було прийнято законного рішення встановить службова перевірка”, – повідомоляє ГУ НП у Дніпропетровській області.
Прес-секретар поліції Дніпропетровської області Ганна Старчевська розповіла, що у 2014 році на Дніпропетровщину привезли 98 загиблих під Іловайськом бійців. У 4-й міській лікарні військових ідентифіковували за результатами експертизи, після чого речі віддавали родичам загиблих.
Звинувачення на адресу тодішнього (у 2014 році) керівника Таромського відділку міліції вона не прокоментувала, але зауважила що в органах він більше не працює.
За її словами, у 2014 році на Дніпропетровщину привезли 98 загиблих під Іловайськом бійців. У 4-й міській лікарні полеглих військовиків ідентифіковували за результатами експертизи, після чого речі віддавали родичам загиблих. У 2014 році прийняли рішення про утилізацію речей, за якими не звернулися родичі, але не таким чином.