Донька ексглави Укравтодору “знайшла” мільйон злотих для застави за батька. Прокуратура перевіряє походження коштів

У Польщі районна прокуратура Варшави має намір з’ясувати звідки у доньки ексклави Укравтодору Славоміра Новака, якого обвинувачують у корупційних злочинах, з’явилася велика сума коштів – мільйон злотих – для внесення застави.

Ці гроші запропоновані в якості застави, щоб Новак перебував під домашнім арештом, а не в слідчому ізоляторі.

Представник доньки Новака – Наталії Новак – заявив, що кошти є легальними, розповідає польський портал rmf24.pl. Вони, мовляв, надійшли від друзів, а також рідних. Таку суму застави 12 квітня цього року визначив суд. Спочатку захисник Новака стверджував, що у його клієнта немає таких коштів. Але вже через два дні ситуація змінилася – гроші раптово знайшлися. Донька обвинувченого – студентка Наталія Новак – надала прокуратурі гарантії переказу мільйона злотих. Правоохоронці ще вирішують, чи варто приймати цю заставу.

2 червня апеляційний суд Варшави виніс рішення: якщо Новак не внесе грошову заставу, то його знову візьмуть під варту.

Новак перебував за гратами з червня 2020 року по квітень 2021-го.

Як розповідав “Український репортер”, окружна прокуратура у Варшаві підозрює Славоміра Новака у керівництві організованою злочинною групою, корупції та відмиванні грошей.  Розслідування стосуються в основному 2016-2019 років, коли ексміністр транспорту в уряді Громадянської платформи очолював українське державне агентство «Укравтодор».

Ось які факти оприлюднив під час пресконференції керівник САП Назар Холодницький:

“Вперше в історії діяльності Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і НАБУ за допомогою міжнародної спільної слідчої групи викрили корупційні дії колишнього топ-менеджменту “Укравтодору”.

Колишнього міністра транспорту і водного господарства Польщі у 2016 році було запрошено в Україну для того, щоб він, використовуючи свій попередній досвід та професійні навички, допоміг оптимізувати та покращити автомобільну інфраструктуру України.

З цією метою наша держава забезпечила більш ніж належний рівень оплати праці іноземного фахівця, що мав стати запобіжником у вчиненні корупційних дій.

Однак експосадовець після призначення на посаду наприкінці жовтня 2016 року вже за місяць розпочав дії, спрямовані на отримання неправомірної вигоди від учасників тендерних процедур, використовуючи свої службові повноваження та пов’язані із цим можливості для надання переваг в інтересах компаній, які брали участь у тендерних процедурах (публічних закупівлях) щодо будівництва, ремонту та реконструкції автомобільних доріг державного значення, а також супутніх об’єктів дорожньої інфраструктури.

За таке особисте сприяння колишній очільник “Укравтодору” вимагав та отримував неправомірну вигоду.

Форма отримання неправомірної вигоди не була звичайною. За задумом, він, використовуючи довірених осіб, реєстрував на їх імена на території Республіки Польща підприємства, статутний капітал яких поповнювався коштами учасників тендерних процедур “Укравтодору”.

Таким чином вживались заходи для маскування походження неправомірної вигоди.

Зокрема, на даний час встановлено створення двох таких підприємств на території сусідньої держави.

Зокрема, у жовтні 2017 року банківські рахунки підконтрольної особи були поповнені двома траншами на суму 20 та 50 тисяч Євро, а також передано готівку на суму 49 тис. доларів США, які в подальшому були внесені у статутний фонд одного із підприємств.

Крім того, в.о. голови “Укравтодору”, упродовж травня-серпня 2018 року оголосив одному із учасників тендерних процедур необхідність сплачувати йому по 45 тисяч євро щомісячно упродовж 2 років на рахунки компанії, зареєстрованої на Кіпрі, під виглядом надання фіктивних консультаційних послуг.

Цьому ж суб’єкту тендерних процедур була оголошена вимога заснувати на території Польщі спільне підприємство зі статутним капіталом 1 млн. злотих (понад 8 млн.грн.), 50% якого мало б належати через підставних осіб викокопосадовцю…”

Фото: Adam Chelstowski / Forum

На цю тему читайте:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *