Поляки знайшли, де “закопував” гроші колишній керівник “Укравтодору” Новак

Ексначальник “Укравтодору” поляк Славомір Новак настільки “ефективно” лагодив українські дороги, що за короткий проміжок часу “на ямах і асфальті” зумів накопичити величезні статки.

Співробітники Центрального антикорупційного бюро знайшли гроші Новака – понад 4 мільйонів злотих, що буцімто були отримані з корупційних оборудок. Це – 536 тисяч євро, 470 тисяч доларів та 30 тисяч злотих. Кошти знайдено у двох схованках. Крім того, Новак “прикупив” дві квартири загальною вартістю 2 мільйони злотих, а також розкішний автомобіль.

Про це повідомило “Польське радіо”.

“Український репортер” раніше розповідав про подробиці масштабних оборудок головної “дорожньої” бригади на чолі з колишнім керівником “Укравтодору” Славоміром Новаком.

Вперше в історії діяльності Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і НАБУ за допомогою міжнародної спільної слідчої групи викрили корупційні дії колишнього топ-менеджменту “Укравтодору”.

Очільник САП Назар Холодницький говорив:

“Колишнього міністра транспорту і водного господарства Польщі у 2016 році було запрошено в Україну для того, щоб він, використовуючи свій попередній досвід та професійні навички, допоміг оптимізувати та покращити автомобільну інфраструктуру України.

З цією метою наша держава забезпечила більш ніж належний рівень оплати праці іноземного фахівця, що мав стати запобіжником у вчиненні корупційних дій.

Однак, експосадовець, після призначення на посаду наприкінці жовтня 2016 року, вже за місяць розпочав дії, спрямовані на отримання неправомірної вигоди від учасників тендерних процедур, використовуючи свої службові повноваження та пов’язані із цим можливості для надання переваг в інтересах компаній, які брали участь у тендерних процедурах (публічних закупівлях) щодо будівництва, ремонту та реконструкції автомобільних доріг державного значення, а також супутніх об’єктів дорожньої інфраструктури.

За таке особисте сприяння колишній очільник “Укравтодору” вимагав та отримував неправомірну вигоду.

Форма отримання неправомірної вигоди не була звичайною. За задумом, він, використовуючи довірених осіб, реєстрував на їх імена на території Республіки Польща підприємства, статутний капітал яких поповнювався коштами учасників тендерних процедур “Укравтодору”.

Таким чином вживались заходи для маскування походження неправомірної вигоди.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *