Славоміра Новака підозрюють в корупції, відмиванні грошей і керівництві злочинною бригадою

Подробиці затримання колишнього керівника “Укравтодору”, громадянина Польщі Славоміра Новака.

НАБУ та САП спільно з Центральним антикорупційним бюро Польщі (ЦБА) та Окружною прокуратурою Варшави проводять санкціоновані обшуки в Києві, Львові, а також на території Польщі в рамках спільного розслідування діяльності злочинної організації в сфері дорожнього господарства.

Центральне антикорупційне бюро Польщі затримало Славоміра Новака та ще двох осіб у Гданську. Про це повідомив речник міністра-координатора спеціальних служб Польщі Станіслав Жарин в соцмережах у понеділок вранці.

“Гданське Центральне антикорупційне бюро затримало колишнього члена Сейму Республіки Польща, колишнього міністра транспорту, колишнього голову Державної служби автомобільних доріг України (“Укравтодор”) Славоміра Н. (Новака – Ред.), а також Даріуша З., колишнього командира JW “GROM” та підприємця з Гданська Яцека П.” – написав пан Жарин.

Як пише “Gazeta Wyborcza”, Новака підозрюють в корупції, відмиванні грошей і керівництві організованим злочинним угрупованням.

Прокуратура повідомляє, що затримання є результатом міжнародного розслідування, проведеного спільною групою прокурорів з Польщі та України, Центрального антикорупційного бюро Польщі та Національного антикорупційного бюро України.

У районній прокуратурі Варшави Новаку інкримінують 6 обвинувачень, пов’язаних з періодом, коли він відповідав за “Укравтодор”, пише видання.

У жовтні 2016-го Новак став виконувачем обов’язків глави “Укравтодору” та отримав українське громадянство. У вересні 2019-о НАЗК порушило справу у зв’язку з поданням неправдивої декларації Новаком, стверджуючи, що він недооцінив вартість свого автомобіля та приховав кошти на банківських рахунках. Через два тижні Новак пішов у відставку, мотивуючи це отриманням нової пропозиції про роботу.

Згодом Новак виграв справу проти НАЗК у київському суді.

На цю тему:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *