Голова Рахункової палати: “Дуже часто дороги ремонтуються лише на папері”

За ями на дорогах можуть полетіти зі своїх посад деякі чиновники. Рахункова палата цього року перевірить ефективність використання бюджетних коштів на капітальний ремонт доріг державного значення.

Зокрема, перевірки пройдуть в Дніпропетровській, Хмельницькій та Закарпатській областях. Аудит розпочнеться вже на початку осені. Перелік цих областей був запропонований членом Рахункової палати Іриною Івановою і зумовлений низкою чинників. Зокрема, на ремонт було виділено значний обсяг коштів, існують проблеми з вибором підрядників, а також є неефективний розподіл бюджетних коштів та розпорошення їх на невеличкі ділянки.

Це – це перший аудит щодо ефективності витрачання коштів на ремонтні роботи, згодом будуть перевірені дороги і в інших областях.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан зауважив, що цьогоріч уряд виділив безпрецедентні кошти на ремонт доріг: «Але важливим є не лише обсяг відремонтованих доріг, а і якість ремонту. Дуже часто дороги ремонтуються лише «на папері». За документами відремонтували капітально, а по факту – латали ями. І знову за кошти платників податків повторно починають ремонтувати ту саму ділянку. Рахункова палата відстоюватиме кожну гривню, яка витрачається з кишень українців».

До проведення аудитів Рахункова палата планує долучити експертів FIDIC, що здійснюють незалежний контроль в сфері будівництва. Її представником в Україні є Асоціація Інженерів-Консультантів України. Експертиза за стандартами та принципами FIDIC має посилювати об’єктивність аудитів щодо ефективності використання бюджетних коштів при будівництві, реконструкції, капітальних та поточних ремонтах об’єктів інфраструктури.

Від редакції. Пропонуємо перевірити, як витрачаються кошти на дорожні роботи також у Київській області.

На фото: “чудова” дорога у Згурівському районі Киїіської області

Фото “Українського репортера”

На цю тему читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *