Прокуратура Польщі висунула нові обвинувачення Славоміру Новаку

Прокуратура Польщі висунула нові обвинувачення у корупції колишньому керівникові Укравтодору Славоміру Новаку — за отримання хабаря та використання впливу.

Про це з посиланням на прокуратуру повідомляє польське видання RMF24.

Серед іншого, обвинувачення стосуються отримання ним хабаря та використання впливу. Він це нібито вчинив спільно та за погодженням з Лукашем З. та Гжегожем В. Вони — підприємці, затримані у цій справі у четвер, 7 січня. Загалом польські правоохоронці затримали трьох людей.

Як пише видання, цим підприємцям висунули обвинувачення в участі в організованій злочинній групі під керівництвом Новака та відмиванні грошей.

Прокуратура також звернулася до суду з проханням продовжити Новаку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Засідання з цього питання має відбутися 13 січня.

«Лукаш З. чотири рази спільно та за погодженням зі Славоміром Н. приймав гроші на загальну суму близько 1,3 млн. злотих (9,9 млн. грн.) в обмін на посередництво у врегулюванні справ та забезпечення сприятливого ставлення до компаній в адміністративних та арбітражних провадженнях та міжнародного характеру», — зазначили прокурори.

На думку слідчих, гроші перераховували як плату за підроблені консультативні послуги. Також Лукаш нібито погоджував хабар у розмірі близько 77 тисяч злотих (591 тисяча грн.). За це він у процедурі держзакупівель «підтримав» компанію в Малопольщі, в якій є віцепрезидентом так званий Павло Г. Йдеться про компанію з експлуатації автострад у Львівській області.

У липні 2020 року польська прокуратура висунула офіційні обвинувачення Новаку у керівництві організованою злочинною групою, яка отримувала неправомірну вигоду від корупції. Крім того, йому оголосили про підозру від українського НАБУ.

20 липня Центральне антикорупційне бюро Польщі затримало Славоміра Новака, 22 липня його взяли під варту. У розслідуванні бере участь й Національне антикорупційне бюро України.

Згодом у НАБУ роз’яснили, що, за версією слідства, посадові особи Укравтодору створили злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні. Подібні махінації за участю тих же осіб виявили в Польщі. Тому антикорупційні органи обох країн об’єднали зусилля для спільного розслідування діяльності злочинної організації у сфері дорожнього господарства.

Відтак 4 січня Офіс генпрокурора України та Державне бюро розслідувань направили у Польщу письмове повідомлення про ще одну підозру для вручення Славоміру Новаку. Вона стосується умисного невиконання Новаком рішення та постанови суду, а також перешкоджання їх виконанню (ч. 3 ст. 382 КК України).

Славомір Новак з 2011 по 2013 рік працював на посаді міністра транспорту, будівництва і морського господарства Польщі в уряді прем’єра Дональда Туска. Також він обіймав посаду голови Укравтодору до 2019 року.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *