План “Б”. Саакашвілі хоче повернутися в грузинську політику

Після того, як Міхеілу Саакашвілі заборонили в’їзд в Україну до  2021 року, а влада 3 березня знесла наметове містечко на вулиці Грушевського у Києві, політик  звернувся до соратників з “Єдиного національного руху” в Грузії. 

Екс-голова Одеської ОДА та лідер української партії “Рух нових сил” у відеозверненні з Амстердама заявив про намір і бажання повернутися до влади в Грузії у 2018 році. Він також заявив про необхідність «вдруге виконати основну функцію рятівника країни і народу».

“Ми повинні повернутися у владу вже в 2018 році. Як ми це зробимо? Ми повинні виграти президентські вибори і на цьому тлі повалити правління екс-прем’єр-міністра Грузії Бідзіна Іванішвілі, повалити його феодальний двір”, – заявив Саакашвілі.

Саакашвілі закликав своїх однопартійців почати переговори з іншими партіями для висунення єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах,  запланованих на жовтень цього року. Нагадаємо, що зараз президентом Грузії є Георгій Маргвелашвілі.

Пізніше один з лідерів “Єдиного національного руху” Ніка Мелія заявив, що консультації з іншими опозиційними партіями почалися, і вони, начебто, погодилися на ідею Саакашвілі. Щоправда, з якими політсилами йдуть переговори, він не уточнив.

Нагадаємо, що партія Саакашвілі стала другою на нещодавніх місцевих виборах у Грузії, однак жоден її кандидат не зміг стати мером. Також вона пройшла до парламенту і перебуває в опозиції.

Чому Саакашвілі не може повернутися до Грузії

Нагадаємо, що Міхеіл Саакашвілі не може повернутися до Грузії через кримінальне переслідування. На початку січня Тбіліський міський суд заочно засудив його до 3 років тюремного ув’язнення за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями.

Саакашвілі засудили за так званою справою Сандро Гіргвліані. Начебто, перебуваючи президентом Грузії, Саакашвілі в 2008 році незаконно – в обхід Комісії з помилування – достроково звільнив із в’язниці чотирьох високопосадових співробітників МВС (Ґію Аланію, Автанділа Апциаурі, Александра Гачаву та Міхеїла Бібілурідзе), засуджених за вбивство в 2006 році співробітника Об’єднаного банку Грузії Сандро Гіргвліані.

На батьківщині Саакашвілі також звинувачують у цілій низці злочинів: перевищенні повноважень під час розгону опозиційної акції в листопаді 2007 року, розгромі телекомпанії “Імеді” та вилученні власності в засновника цієї телекомпанії Бадрі Патаркацишвілі, розтраті $450 000 бюджетних коштів, побитті в липні 2005 року члена парламенту країни Валерія Гелашвілі.

Загалом, за даними Головної прокуратури Грузії, проти Саакашвілі ведеться розслідування по чотирьох епізодах, у тому числі за справою Гіргвліані. Якщо його провину доведуть у суді, колишньому президенту загрожують 11 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що Міхеіл Саакашвілі отримав українське громадянство у травні 2015 року, коли був призначений головою Одеської облдержадміністрації. Політик обіцяв зробити з Одеси “столицю Причорномор’я”, але вже через рік – у листопаді 2016-го – Президент України Петро Порошенко відправив його у відставку.

Після цього Саакашвілі пішов у опозицію до Порошенка і вперше порівняв його з Януковичем. У лютому 2017 року він створив партію «Рух нових сил» і почав активно вимагати дострокових парламентських виборів, організовуючи мітинги в регіонах.

У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства, поки той був у США. Через кілька місяців політик за допомогою соратників прорвався до України через польський кордон. Пізніше суд визнав його винним у незаконному перетині кордону.

Спершу силовики спробували захопити Саакашвілі вранці 5 грудня на квартирі, яку він винаймав  на вулиці Костьольній у центрі Києва. Спецпризначенцям вдалося стягти Міхеіла з даху і посадити в мікроавтобус, однак його заблокував натовп прихильників політика і зрештою звільнив.

12 лютого 2018 року прикордонники схопили Саакашвілі в ресторані Києва і депортували до Польщі. Звідти він виїхав до Нідерландів, де отримав дозвіл на проживання. Нагадаємо, що його дружина Сандра Рулофс – громадянка Нідерландів.

На початку грудня 2017 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Саакашвілі. Юрій Луценко стверджує, що Саакашвілі “готував російську весну в Києві на гроші Курченка”. Мовляв, він взяв гроші (нібито 500 тисяч доларів США) у харківського олігарха-втікача Сергія Курченка на фінансування нового Майдану.

За словами генпрокурора, акції Саакашвілі мали на меті сприяти припиненню кримінального переслідування членів банди Януковича та знову віддати їм контроль над активами, які вони незаконно захопили в Україні. ГПУ має аудіозаписи переговорів соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе з “довіреною особою” Сергія Курченка.

Саакашвілі інкримінують: замах на злочин; злочин, вчинений групою осіб за попередньою змовою; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *