Суд Грузії засудив Саакашвілі до трьох років ув’язнення
У Грузії заочно засудили екс-президента країни Міхеіла Саакашвілі до 3 років тюремного ув’язнення за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями. Таке рішення виніс суддя Тбіліського міського суду Георгій Аревадзе.
Саакашвілі засудили за так званою справою Сандро Гіргвліані. Перебуваючи президентом Грузії, Саакашвілі в 2008 році незаконно – в обхід Комісії з помилування – достроково звільнив із в’язниці чотирьох високопосадових співробітників МВС (Ґію Аланію, Автанділа Апциаурі, Александра Гачаву та Міхеїла Бібілурідзе), засуджених за вбивство в 2006 році співробітника Об’єднаного банку Грузії Сандро Гіргвліані.
Сам Саакашвілі назвав вирок суду таким, що суперечить здоровому глузду.
“Вирок» грузинського суду, що знаходиться під повним контролем найбільшого приватного акціонера Газпрому Іванішвілі, відносно мене – повністю незаконний і суперечить всім міжнародним, національним нормам та здоровому глузду.
Судити президента за використання права на помилування (яке я використовував стосовно 133 колишніх військовослужбовців), яке ніяк не обмежене, говорить про повністю політичний характер цього процесу. Це також говорить про те, що грузинська влада не знайшла на мене за 5 років нічого істотного: ані жодних фактів корупції, ані інших правопорушень.
Але цей «вирок», так само як і паралельний процес в Києві, показують, що олігархічні влади в Україні і Грузії діють синхронно і в повній координації одна з одною проти мене, як лідера боротьби проти корупції, олігархату і грабунку народу”, – написав політик у Фейсбуку.
На батьківщині Саакашвілі також звинувачують у цілій низці злочинів: перевищенні повноважень під час розгону опозиційної акції в листопаді 2007 року, розгромі телекомпанії “Імеді” та вилученні власності в засновника цієї телекомпанії Бадрі Патаркацишвілі, розтраті $450 тисяч бюджетних коштів, побитті в липні 2005 року члена парламенту країни Валерія Гелашвілі.
Загалом, за даними Головної прокуратури Грузії, проти Саакашвілі ведеться розслідування по чотирьох епізодах, у тому числі за справою Гіргвліані. Якщо його провину доведуть у суді, колишньому президенту загрожують 11 років позбавлення волі.
Грузія вже тричі зверталася до України із запитом про екстрадицію колишнього президента. Саакашвілі, позбавлений українського громадянства, вимагає від Державної міграційної служби надати йому статус “біженця”, який унеможливить видачу його грузинським властям. Він заявляє, що на батьківщині проти нього ведеться політичне переслідування, там порушили надумані кримінальні справи.
Саакашвілі перебуває під слідством і в Україні. Йому інкримінують: замах на злочин; злочин, вчинений групою осіб за попередньою змовою; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно.
Генпрокуратура стверджує, що Саакашвілі брав гроші ($500 тисяч) у харківського олігарха-втікача Сергія Курченка на фінансування “МіхоМайдану”.
За словами генпрокурора Юрія Луценка, акції Саакашвілі мали на меті сприяти припиненню кримінального переслідування членів банди Януковича та знову віддати їм контроль над активами, які вони незаконно захопили в Україні.
ГПУ має аудіозаписи переговорів соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе з “довіреною особою” Сергія Курченка. Грузин говорить про можливість організації в Україні мітингів і провокацій, а також підтверджує можливість організувати вбивство у натовпі. Також є запис особистих переговорів Саакашвілі та Курченка.
Фото Олексія ІВАНОВА