Саакашвілі відмовили у праві бути біженцем. Чи загрожує йому депортація?

Окружний адміністративний суд Києва повністю відмовив екс-президенту Грузії, екс-голові Одеської ОДА, а нині лідеру “Руху нових сил” Міхеілу Саакашвілі у позові до Державної міграційної служби щодо скасування рішення про відмову  надати йому статус особи, яка потребує додаткового захисту. Таке рішення оголосила 3 грудня суддя Тетяна Скочок.

Політик без громадянства просив суд визнати протиправною бездіяльність Державної міграційної служби щодо розгляду його скарги на відмову в отриманні статусу біженця. Він звернувся за ним після скандального прориву кордону 10 вересня. Тривалий час це питання ігнорувалося, тож Саакашвілі повторно звернувся до ДМС 31 жовтня, і вже наступного дня йому відмовили.

Рішення Окружного адмінсуду Києва можна оскаржити впродовж 30 днів, що Саакашвілі і збирається зробити. Поки триває апеляція, Саакашвілі не можуть депортувати до Грузії.

Грузія вже тричі зверталася до України із запитом на екстрадиційну перевірку колишнього президента. Саме тому апатрид Саакашвілі і вимагає від ДМС надати йому “броню” для захисту від екстрадиції. Він заявляє, що на батьківщині проти нього ведеться політичне переслідування, там порушили надумані кримінальні справи.

Київ уже двічі відмовляв Тбілісі, однак чи зробить це втретє, коли Саакашвілі розхитує владу в країні і потрапив під удар через “плівки Курченка“, – знають лише у найвищих кабінетах. Тож під час засідання суду, результати якого зрештою виявилися невтішними, Саакашвілі заявив:  якщо президент Порошенко видасть його  Грузії, то сам не втримається при владі. Як аналогію Саакашвілі навів справу Георгія Гонгадзе й екс-президента Леоніда Кучми.

Нагадаємо, у липні президент Петро Порошенко позбавив свого колишнього однокурсника по факультету міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ українського громадянства.

Офіційна підстава – у 2015 році Саакашвілі в анкеті написав, що не перебуває під слідством в Україні або за її межами. При цьому він заочно арештований в Грузії і позбавлений громадянства.

30 листопада Державна міграційна служба України продовжила термін законного перебування в Україні Саакашвілі ще на 3 місяці. Якщо ж політик відчує або буде поінформований, що його збираються видати Грузії, де на нього чекає купа кримінальних справ, за якими він може сісти до кінця життя, він може скористатися “останім шансом” і виїхати до Нідерландів.

Нещодавно Міхо, який 21 грудня відсвяткував 50-річчя, видали візу в посольстві Нідерландів у Києві на підставі необхідності возз’єднання з сім’єю. Нагадаємо, його дружина і мати двох його синів Сандра Рулофс є підданою Королівства Нідерланди.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =