Офіційно: Саакашвілі позбавили українського громадянства. Екс-президент Грузії став апатридом

Першим про позбавлення українського громадянства екс-президента Грузії та екс-голови Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі повідомив народний депутат від “Радикальної партії Олега Ляшка” Ігор Мосійчук.

“Мені підтверджують: це правда – грузинського януковича Міхо Саакашвілі позбавили українського громадянства, і це свідчить, що Президент Петро Порошенко нарешті почав визнавати власні помилки. Він в незаконний спосіб надав наше громадянство і зараз виправляє виключно власні помилки.

Гастролі бродячого грузинського цирку-шапіто явно затяглися і реально почали загрожувати Українській державі! Прощай обдовбаний мішка, прощай…” – написав “радикал” у Фейсбуку.

Цю новину одразу підхопили ЗМІ, адже лише минулого тижня Президент України Петро Порошенко перебував із дводенним офіційним візитом у Грузії, де проти Саакашвілі порушили кілька кримінальних справ за звинуваченням у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

У Грузії журналісти кілька разів питали гаранта про можливу екстрадицію Саакашвілі. Спочатку Порошенко заявив, що офіційний Тбілісі не звертався до Києва з проханням про екстрадицію, але пізніше визнав – Грузія зверталася, але Україна відмовила.

Новину, яку розніс Мосійчук, швидко перевірити не вдалося: Адміністрація Президента не відповідала, сам Саакашвілі перебуває у США і заяву нардепа не коментував, прес-служба політика заявила, що не володіє інформацією.

Розгублена прес-секретар Саакашвілі Дарина Чиж публічно у соціальній мережі питає прес-секретаря Адміністрації Президента Андрія Жигуліна:

“Как коллега коллеге? Андрей Жигулин, так что там с гражданством Саакашвили? О чем сейчас шепчутся в ваших коридорах?”

Сайт “ТСН” з посиланням на джерела у Державній міграційній службі повідомив, що у Саакашвілі дійсно відібрали паспорт.

Зрештою Державна міграційна служба офіційно заявила: Президент України видав указ про позбавлення громадянства України Міхеіла Саакашвілі.

Підстави для припинення громадянства України перераховані у ст.19 Закону України “Про громадянство України”: добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави або набуття громадянства України внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів.

“Матеріали стосовно Міхеіла Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, які отримані від грузинської сторони, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії. За Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства”, – йдеться у заяві ДМС. Через що Саакашвілі став апатридом, тобто людиною без громадянства – не уточнюється.

Тож причин може бути дві. Перша – у 2015 році Саакашвілі в анкеті написав, що не перебуває під слідством в Україні або за її межами. При цьому він був заочно арештований в Грузії. Друга – дружина Саакашвілі Сандра Рулофс є громадянкою Нідерландів.

Можливо, у грузино-українського політика є паспорт Королівства.

Все стане зрозумілим після заяви Президента Порошенка. Станом на 20:30 відповідний указ  про позбавлення Міхеіла Саакашвілі громадянства на сайті голови держави відсутній.

Сам Саакашвілі, який перебуває у США, відмовчується. Лише розміщає на своїй сторінці у Фейсбуку дописи політиків і громадських діячів на свою підтримку. Соратники і навіть традиційні критики грузинського політика погоджуються, що це негідний вчинок з боку Порошенка.

Не виключено, що тепер Міхеіл Саакашвілі звернеться за політичним притулком у США. Не секрет, що він є американською креатурою і активно підтримувався колишньою адміністрацією.

Росія фактично веде на екс-президента полювання після вторгнення 2008 року, у Грузії на нього чекає негайний арешт, а в Україну він не може повернутися, бо закон вимагає видати його Грузії.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *