Саакашвілі заборонили в’їзд в Україну до 2021 року
Колишньому президенту Грузії і екс-голові Одеської області, а нині лідеру “Руху нових сил” Міхеілу Саакашвілі заборонили в’їзд в Україну до 13 лютого 2021 року. Про це йдеться у відповіді Держприкордонслужби адвокатам політика.
Відповідне рішення прийняв командир Мостиського прикордонного загону, враховуючи прорив Саакашвілі кордону у вересні 2017 року та опираючись на відповідні рішення судів.
Нагадаємо, що Міхеіл Саакашвілі отримав українське громадянство у травні 2015 року, коли був призначений головою Одеської облдержадміністрації. Політик обіцяв зробити з Одеси “столицю Причорномор’я, але вже через рік – у листопаді 2016-го – Президент України Петро Порошенко відправив його у відставку.
Після цього Саакашвілі пішов у опозицію до Порошенка і вперше порівняв його з Януковичем. У лютому 2017 року він створив партію «Рух нових сил» і почав активно вимагати дострокових парламентських виборів, організовуючи мітинги в регіонах.
У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства, поки той був у США. Через кілька місяців політик за допомогою соратників прорвався до України через польський кордон. Пізніше суд визнав його винним у незаконному перетині кордону.
Спершу силовики спробували захопити Саакашвілі вранці 5 грудня на квартирі, яку він винаймав на вулиці Костьольній у центрі Києва. Спецпризначенцям вдалося стягти Міхеіла з даху і посадити в мікроавтобус, однак його заблокував натовп прихильників політика і зрештою звільнив.
12 лютого 2018 року прикордонники схопили Саакашвілі в ресторані Києва і депортували до Польщі. Звідти він виїхав до Нідерландів, де отримав дозвіл на проживання. Нагадаємо, що його дружина Сандра Рулофс – громадянка Нідерландів.
На початку грудня 2017 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Саакашвілі. Юрій Луценко стверджує, що Саакашвілі “готував російську весну в Києві на гроші Курченка”. Мовляв, він взяв гроші (нібито 500 тисяч доларів США) у харківського олігарха-втікача Сергія Курченка на фінансування нового Майдану.
За словами генпрокурора, акції Саакашвілі мали на меті сприяти припиненню кримінального переслідування членів банди Януковича та знову віддати їм контроль над активами, які вони незаконно захопили в Україні. ГПУ має аудіозаписи переговорів соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе з “довіреною особою” Сергія Курченка.
Саакашвілі інкримінують: замах на злочин; злочин, вчинений групою осіб за попередньою змовою; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно.
У Грузії проти політика також порушено кілька кримінальних справ; за так званою “справою Сандро Гіргвліані” на початку січня Тбіліський суд заочно засудив його на три роки позбавлення волі.